Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Konkurs dla hakerów. Miliony dolarów dla zwycięzcy

Autor. Envato Elements

Administracja prezydenta Bidena chce wykorzystać hakerów do ulepszenia ochrony infrastruktury krytycznej w USA. Do tego celu mają być użyte narzędzia sztucznej inteligencji.

Reklama

W środę administracja amerykańskiego prezydenta ogłosiła konkurs skierowany do hakerów. Wyzwanie polega na wykorzystaniu sztucznej inteligencji do ochrony infrastruktury krytycznej USA przed potencjalnymi cyberatakami.  

Reklama

W organizację AI Cyber Challenge mają być również zaangażowane firmy zajmujące się sztuczną inteligencją: Anthropic, Google, Microsoft oraz OpenAI. To one mają udostępniać swoje technologie na potrzeby konkursu.  

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest to, że uczestnicy udostępnią później swoje systemy, aby ich rozwiązania mogły być szeroko stosowane.

Reklama

Czytaj też

DEF CON 2024

Wydarzenie DEF CON 2024 odbędzie się wiosną przyszłego roku. Nagroda główna wynosi 4 miliony dolarów.

Co warte podkreślenia, nie jest to pierwszy raz, kiedy amerykański rząd korzysta z pomocy hakerów. Prawie 10 lat temu DARPA, czyli Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych Departamentu Obrony, zainicjowała Cyber Grand Challenge. Wtedy przedmiotem działań było opracowanie automatycznego systemu obrony typu open source.

Według organizatorów przyszłoroczny konkurs jest ogromną szansą na stworzenie nowych rozwiązań polepszających cyberbezpieczeństwo.

„To szansa na zbadanie, co jest możliwe, gdy eksperci w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji mają dostęp do pakietu zasobów międzyfirmowych o połączonym i niespotykanym dotąd kalibrze" – powiedział Perri Adams z DARPA, cytowany przez CNBC.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama