Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Konferencja CyberExpert już 16-17 listopada. Temat: zagrożenia wewnętrzne

16 i 17 listopada 2022 roku odbędzie się konferencja CyberExpert
16 i 17 listopada 2022 roku odbędzie się konferencja CyberExpert
Autor. materiały prasowe ECSC

Już 16 i 17 listopada w Eksperckim Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa odbędzie się druga edycja konferencji CyberEXPERT. Tegoroczne prelekcje będą koncentrowały się wokół tematyki Insider Threat, czyli zagrożeń wewnętrznych bezpieczeństwa zasobów informacyjnych w organizacji.

Reklama

Konferencja będzie realizowana pod patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej. Podczas wydarzenia będą prowadzone dwa równoległe wątki – strategiczny i techniczny. Tym razem zostanie podjęta tematyka związana z Insider Threat. Treść wystąpień pozwoli na odniesienie się do panujących trendów zwłaszcza, że w ostatnim czasie problematyka związana z ujawnianiem informacji, które stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa, jest coraz częściej poruszana. Wyciek danych może być spowodowany niedoskonałościami systemu zabezpieczeń, ale większość przypadków to te, gdzie do ujawnienia, świadomie bądź nie - przyczynia się człowiek.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Ważne pytania

Działanie wewnętrzne może być celowe, aby osiągnąć właściwe korzyści finansowe, polityczne czy nawet osobiste. Coraz większa skala incydentów i nadużyć powoduje konieczność wprowadzania dodatkowych zabezpieczeń. Jak uchronić się przed niewłaściwymi działaniami ze strony pracowników? Czy przedsiębiorstwo jest cyberbezpieczne? Jak można ustalić poziom bezpieczeństwa w organizacji? Na te i wiele innych pytań podczas listopadowej konferencji odpowiedzą eksperci.

Pierwszy dzień wprowadzi słuchaczy w świat zagrożeń, jakim muszą stawić czoła organizacje, by strzec bezpieczeństwa zasobów informacyjnych. Drugiego dnia eksperci będą dyskutowali o najnowocześniejszych rozwiązaniach, jakie proponują międzynarodowi liderzy na rynku technologii cyberbezpieczeństwa, które mają pozwolić temu wyzwaniu sprostać.

Szczegóły konferencji są dostępne na stronie ecsc.mil.pl , gdzie zostanie udostępniony link do streamingu konferencji, umożliwiający zdalny udział w wydarzeniu. W zakładce "konferencje" dostępny jest szczegółowy program.

Czytaj też

Materiał Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa.

Komentarze