Reklama

Armia i Służby

CyberExpert - pierwsza konferencja ECSC odbędzie się 18 listopada

fot. materiały prasowe ECSC
fot. materiały prasowe ECSC

18 listopada odbędzie się konferencja CyberEXPERT, organizowana przez Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa pod patronatem Ministra Obrony Narodowej. 

Będzie to pierwsza konferencja Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa, a jej głównym celem ma być stworzenie platformy do budowania wiedzy oraz wymiany doświadczeń w zakresie IT, cyberbezpieczeństwa i kryptologii.

Wśród instytucji wspierających realizację tego wydarzenia są w tym roku między innymi Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni (NCBC) oraz Instytut Teleinformatyki i Cyberbezpieczeństwa (ITC) Wydziału Cybernetyki WAT.

Kwestie strategiczne i techniczne aspekty cyberbezpieczeństwa

Konferencja CyberEXPERT będzie skupiała się wokół zagadnień strategicznych, ale i będzie skierowana dla tych, którzy na bezpieczeństwo cyberprzestrzeni patrzą przez pryzmat aspektów technicznych. CyberEXPERT 2021 ma być również okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów.

Treść wystąpień ma odnosić się do panujących trendów - zwłaszcza, że w ostatnim czasie obserwujemy w sieciach i systemach teleinformatycznych coraz większą skalę incydentów, nadużyć i nieuprawnionej inwigilacji. Profilowanie i targetowanie stają się stałymi elementami funkcjonowania w sieci.

"Ludzie tworzą coraz bardziej zaawansowane technologie a technologia coraz bardziej zmienia naszą codzienność. Obecnie, wszystkie obszary naszego życia łączą się ze sobą za sprawą technologii sprawiając, że przenosimy nasze działania do cyberprzestrzeni. Co więcej ta wzajemna, wydawać by się mogło, symbioza powoduje jednak zagrożenia związane z możliwością złośliwego sterowania ludźmi i maszynami, w skali nigdy dotąd niespotykanej" - zwraca uwagę Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa. 

Organizatorzy wskazują, że w trakcie konferencji poruszona zostanie kwestia systemowego podejścia do problemu szeroko rozumianej dezinformacji w świecie wszechobecnych mediów społecznościowych i sieci teleinformatycznych, wpływających na dynamikę rozprzestrzeniania się (dez)informacji, w tym jej zasięg. Ukazane zostaną również możliwości modelowania i analiz procesu złośliwego sterowania ludźmi z wykorzystaniem metod ilościowych.

Termin i miejsce: Konferencja odbędzie się 18 listopada 2021 r. w formule hybrydowej; Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa, Warszawa.

Organizatorzy: Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa (ECSC) - organizator główny; Instytut Teleinformatyki i Cyberbezpieczeństwa Wojskowej Akademii Technicznej (ITC WAT) - współorganizator. 

18 listopada br. na stronie internetowej ECSC zostanie udostępniony link do streamingu, który umożliwi zdalny udział w konferencji CyberEXPERT.

Redakcja CyberDefence24.pl objęła wydarzenie patronatem medialnym. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama