Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Jak zachęcić kobiety do kariery w cyberbezpieczeństwie? [WIDEO]

Ile kobiet pracuje w cyberbezpieczeństwie?
Ile kobiet pracuje w cyberbezpieczeństwie?
Autor. Becca Tapert/ Unsplash/ Domena publiczna

Kobiet w cyberbezpieczeństwie jest zdecydowanie mniej niż mężczyzn. Dlaczego tak się dzieje? Jak zachęcić panie do wybrania tej ścieżki rozwoju? Swoje propozycje przedstawia Zuzanna Polak, kierowniczka Zespołu Budowania Świadomości Cyberbezpieczeństwa w NASK.

Reklama

„Kobiet w cyberbezpieczeństwie jest mniej. W takich dziedzinach jak polityka cyberbezpieczeństwa, szkolenia, edukacja w cyberbezpieczeństwie - owszem, tych kobiet jest coraz więcej. Jeżeli chodzi o bardzo ścisłe kierunki, techniczne analizy – kobiet jest mniej. To wynika też z tego, że mniej kobiet wybiera takie kierunki studiów i w efekcie mniej ich przychodzi do pracy” - uważa Zuzanna Polak z NASK.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jej zdaniem, "trzeba zburzyć mit tego, że cyberbezpieczeństwo to tylko techniczna dziedzina". "Trzeba >>odczarować>> ten mit i pokazać, że to bardzo ciekawa kariera, bardzo przyszłościowa i jest tam miejsce naprawdę dla każdego" - podsumowuje ekspertka.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy:

YouTube cover video

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama