Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Cyberataki na szpitale w USA i Holandii

Fot. Pxfuel.com/Domena pubiczna
Fot. Pxfuel.com/Domena pubiczna

W ostatnich dniach zintensyfikowała się liczba ataków typu DDoS na szpitale w Stanach Zjednoczonych i Holandii. Kto za nimi stoi?

Reklama

W gronie amerykańskich szpitali, które zostały zaatakowane DDoS (ataki typu odmowa usługi - red.) znalazł się m.in. Szpital University of Michigan oraz Stanford Health Care Center. W przypadku Holandii mowa o University Medical Center Groninen (UMCG). Na ten moment nie ma informacji o innych holenderskich szpitalach, które mogły paść ofiarą podobnych ataków.

Reklama

Holenderski zespół reagowania na incydenty komputerowe Z-CERT atak przypisał prorosyjskiej grupie Killnet. Atak DDoS przeprowadzony na strony wymienionych placówek medycznych nie miał wpływu na żadne usługi medyczne.

Czytaj też

Abramsy przyczyną ataku?

Jak informuje Infosecurity Magazine](https://www.infosecurity-magazine.com/news/killnet-suspected-ddos-us-dutch/)), data przeprowadzenia ataków związana jest z decyzją administracji Joe Bidena o wysłaniu czołgów Abrams na Ukrainę. Holandia co prawda nie zdecydowała się na wysłanie swoich czołgów, ale w ostatnim czasie poinformowała o przekazaniu Ukrainie systemów przeciwrakietowych Patriot.

Reklama

Ataki DDoS nadal stanowią jedną z bardziej popularnych form działań hakerskich. O jednej z większych akcji policji w Polsce wymierzonej w tego typu ataki pisaliśmy TUTAJ.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama