Reklama

Cyberbezpieczeństwo

CBZC uderza w internetowych oszustów

CBZC
Zdjęcie z czynności CBZC.
Fot. CBZC/cbzc.policja.gov.pl

Policjanci CBZC zatrzymali trzy osoby zajmujące się oszustwami w sieci. Działalność grupy polegała na bezprawnym uzyskiwaniu loginów oraz haseł do rachunków bankowych i pozyskiwaniu środków z tychże rachunków.

Zatrzymania dokonane przez Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości miały miejsce na początku kwietnia. Jak informuje CBZC, po uzyskaniu loginów i haseł, oszuści nawiązywali kontakt z bankami, podając się za poszkodowane osoby i w ten sposób przejmowali pieniądze zgromadzone na kontach ofiar.

Czytaj też

Nawet 15 lat więzienia

Według ustaleń CBZC, działania podejrzanych mogły doprowadzić do przejęcia środków przekraczających łącznie 50 milionów złotych. Oprócz 3 osób zatrzymanych, 14 występuje w charakterze podejrzanych, w związku z czym niewykluczone są kolejne aresztowania. Za opisywane czyny może grozić nawet 15 lat więzienia.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze