Reklama

Cyberbezpieczeństwo

CBZC uderza w internetowych oszustów

CBZC
Zdjęcie z czynności CBZC.
Autor. CBZC/cbzc.policja.gov.pl

Policjanci CBZC zatrzymali trzy osoby zajmujące się oszustwami w sieci. Działalność grupy polegała na bezprawnym uzyskiwaniu loginów oraz haseł do rachunków bankowych i pozyskiwaniu środków z tychże rachunków.

Reklama

Zatrzymania dokonane przez Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości miały miejsce na początku kwietnia. Jak informuje CBZC, po uzyskaniu loginów i haseł, oszuści nawiązywali kontakt z bankami, podając się za poszkodowane osoby i w ten sposób przejmowali pieniądze zgromadzone na kontach ofiar.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Nawet 15 lat więzienia

Według ustaleń CBZC, działania podejrzanych mogły doprowadzić do przejęcia środków przekraczających łącznie 50 milionów złotych. Oprócz 3 osób zatrzymanych, 14 występuje w charakterze podejrzanych, w związku z czym niewykluczone są kolejne aresztowania. Za opisywane czyny może grozić nawet 15 lat więzienia.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama