Cyberbezpieczeństwo
BeSecure 2024. Bezpieczeństwo zaczyna się tutaj
200 uczestników, 40 prelegentów i gości specjalnych i 1 cel – cyberbezpieczeństwo. Tak jednym zdaniem można podsumować konferencję BeSecure, która odbyła się 2 grudnia 2024 roku w Gdańsku.
Patronat medialny
Wydarzenia zgromadziło czołowych ekspertów, przedstawicieli firm oraz pasjonatów cyberbezpieczeństwa. Przedsięwzięcie, zorganizowane przez Fundację CODE:ME, InvestGDA, Pracodawców Pomorza oraz Gdański Park Naukowo -Technologiczny stało się platformą wymiany wiedzy na temat aktualnych wyzwań i rozwiązań dla firm w obliczu rosnących zagrożeń cyfrowych.
Wyjątkowy program i eksperci
BeSecure 2024 przyciągnęło uwagę dzięki starannie zaplanowanemu programowi i udziałowi uznanych ekspertów z branży cyberbezpieczeństwa. Agenda obejmowała takie tematy jak:
- Technologie kwantowe;
- SOC w czasach wojny;
- Zagrożenie technofeudalizmem;
- Wpływ NIS2 na firmy w Polsce;
- AI w cyberbezpieczeństwie;
- Bezpieczny kod;
- Scenariusze ataków na firmy;
- Nowoczesne strategie ochrony firm;
- Budowanie bezpieczeństwa organizacji;
- Zagrożenia płynące ze strony grup APT
Wśród ekspertów i prelegentów znaleźli się przedstawiciele takich firm jak IBM, Boeing, Intel, Akademia Marynarki Wojennej, ISSA Polska, Centrum Cyberbezpieczeństwa Morskiego Uniwersytetu Morskiego, CODE:ME czy Hackerspace Trójmiasto. Każdy z nich wnosił unikalną perspektywę, dzieląc się wiedzą na temat globalnych trendów, schematów ataków i nowoczesnych metod zabezpieczania danych. Dzięki ich wystąpieniom uczestnicy zyskali nie tylko teoretyczne informacje, ale także konkretne narzędzia i wskazówki do zastosowania w praktyce.
Panele dyskusyjne i networking
Ważnym elementem agendy były także panele dyskusyjne oraz sesje networkingowe, które umożliwiły uczestnikom zaangażowanie w dialog o kluczowych wyzwaniach i możliwościach w cyberbezpieczeństwie:
Cyberbezpieczeństwo na morzu, w powietrzu i kosmosie – nowe granice zagrożeń i ochrony”
Eksperci z Boeinga, Centrum Cyberbezpieczeństwa Morskiego Uniwersytetu Morskiego oraz Blue Dot Solutions, Zarządu Morskiego Portu Gdańskiego omówili wyzwania związane z ochroną infrastruktury krytycznej w ekstremalnych środowiskach. Panel ukazał znaczenie innowacyjnych rozwiązań w obliczu nowych, globalnych zagrożeń.
„Innowacyjne projekty B+R w cyberbezpieczeństwie – przyszłość branży”
Dyskusja skupiła się na roli badań i rozwoju w kształtowaniu przyszłości sektora cyber. Eksperci przedstawili przykłady projektów wspierających rozwój technologii oraz budowanie współpracy międzysektorowej.
„Edukacja w cyberbezpieczeństwie”
Panel z udziałem przedstawicieli: CODE:ME, Intela i SecurityBezTabu.pl podkreślił znaczenie budowania świadomości i kompetencji w obszarze cyberbezpieczeństwa. Uczestnicy omówili metody skutecznego nauczania oraz wypełniania luki kadrowej w branży.
Expo i integracja
Dopełnieniem wydarzenia była część wystawiennicza, gdzie można było nie tylko nawiązać partnerstwa biznesowe i technologiczne, ale także porozmawiać o Regionalnych Agendach Badawczych czy Europejskich Hubach Innowacji Cyfrowych, w ramach których Fundacja CODE:ME, jako jedna z pomorskich organizacji będzie oferowała w 100 proc. dofinansowane, profesjonalne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa i szeroko pojętego IT.
Edukacja – fundament bezpiecznej przyszłości
BeSecure 2024 pokazało, że w erze cyfrowej edukacja i świadomość to klucz do skutecznej ochrony. Kolejne edycje z pewnością przyciągną jeszcze większe grono zainteresowanych osób, które chcą zrozumieć i przeciwdziałać wyzwaniom współczesnego świata cyberbezpieczeństwa.
Organizatorzy już teraz zachęcają do kontaktu i współtworzenia kolejnej odsłony tego wydarzenia. Więcej informacji o BeSecure znajdziesz na stronie.