Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Atak hakerski na klub z Ekstraklasy

legia piast 2022
Fot. Piast Gliwice (@PiastGliwiceSA)/Twitter

Występujący w piłkarskiej Ekstraklasie Piast Gliwice padł ofiarą ataku hakerskiego. O incydencie oficjalnie poinformowały władze klubu.

"Informujemy, że w wyniku ataku hakerskiego Gliwicki Klub Sportowy >>Piast<< SA tymczasowo utracił dostęp do jego konta na portalu Instagram" - czytamy w komunikacie.

Władze klubu podkreślają, że w związku z incydentem nie kontrolują ukazujących się na tym koncie treści. "Gliwicki Klub Sportowy (...) do odwołania, nie jest autorem ukazujących się tam treści i nie ponosi za nie odpowiedzialności" - podkreślono.

Jak deklaruje Piast Gliwice, obecnie trwają czynności wyjaśniające. Podejmowane są wysiłki na rzecz przywrócenia dostępu do oficjalnego konta klubu na Instagramie. "Po ich zakończeniu i odzyskaniu dostępu do konta Klub poinformuje o tym w odrębnym komunikacie" - przekazano w komunikacie.

Drużyna z Gliwic zajmuje w tym sezonie Ekstraklasy ostatnie miejsce z zerowym dorobkiem punktowym. W trzech meczach nie zdobyła ani jednej bramki, tracąc pięć goli.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze