Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Amerykański generał: Rosja codziennie nas atakuje

Amerykański generał: Rosja codziennie nas atakuje w cyberprzestrzeni
Amerykański generał: Rosja codziennie nas atakuje w cyberprzestrzeni
Fot. CyberDefence24 / Grupa Defence24

„Mitem byłoby lekceważenie możliwości Rosji. Są niezwykle utalentowani i solidni w swoich cybermożliwościach. Jesteśmy codziennie atakowani w cyberprzestrzeni: USA, Polska i Sojusz jako całość” - wskazuje w rozmowie z CyberDefence24 Brig. Gen. Chad D. Raduege z cybersił USA .

Pod koniec ubiegłego tygodnia Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni organizowało uroczystości z okazji swojego święta, w czasie którego podkreślano znaczenie istnienia specjalistycznych sił w wojsku, które codziennie zajmują się ochroną Polski przed cyberatakami. DKWOC współpracuje także z innymi Dowództwami z Europy i ze świata - jednym z głównych sojuszników są Stany Zjednoczone.

Czytaj też

W czasie święta cyberwojsk rozmawialiśmy z Brig. Gen. Chad D. Raduege z amerykańskich sił zbrojnych (Director of the Command, Control, Communications and Computers/Cyber Directorate, and Chief Information Officer, Headquarters U.S. European Command).

„Te wyjatkowe stosunki między USA a Polską, to wspaniała współpraca przywódców, którzy zebrali się i rozpoznali zagrożenie, jakie jest teraz ukierunkowane w stronę Ukrainy. Próbujemy wyciągnąć wnioski i upewnić się, że jesteśmy przygotowani. Przez ostatnie dwa lata pracowałem z gen. bryg. Molendą i polskim cyberdowództwem, obserwując ten trudny i ewoluujący problem" - powiedział amerykański generał w rozmowie z CyberDefence24.pl.

Czytaj też

Mit cyberpotęgi Rosji?

Zapytaliśmy także o mit cyberpotęgi Rosji, ponieważ do tej pory nie zdarzył się żaden przełomowy cyberatak, który odmieniłby bieg wojny. Czy należy spodziewać się, że takowy nadejdzie.

"(...) Mitem byłoby lekceważenie możliwości Rosji. Są niezwykle utalentowani i solidni w swoich cybermożliwościach. Jesteśmy atakowani codziennie w cyberprzezestrzeni: USA, Polska i Sojusz jako całość. Ścisła współpraca, która ma miejsce polega na zjednoczeniu naszych narodów i uczynieniu cyberobrony priorytetem dla nas wszystkich. To może być dla nas dobra wiadomość, że nasza cyberobrona, nasza współpraca jest tym, co sprawia, że cyber naprawdę nie pojawia się na pierwszych stronach gazet" - podsumował Brig. Gen. Chad D. Raduege.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy wideo.

YouTube cover video

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze