Reklama

Cyberbezpieczeństwo

3 tys. oszustw internetowych. Cyberprzestępca chciał uniknąć więzienia

Fot.: Ichigo121212/Pixabay

Policjanci z Ozimka zatrzymali 51-letniego mężczyznę skazanego za dokonanie za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego aż trzech tysięcy oszustw. Jak poinformowała w środę KW Policji w Opolu, oszust próbował uniknąć więzienia, podając się za obywatela Austrii.

Opolska policja od kilku miesięcy poszukiwała 51-latka, skazanego na karę 3,5 roku więzienia za dokonanie za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego blisko trzech tysięcy oszustw. Po okazyjnych cenach sprzedawał klientom sprzęt, którego nie posiadał. Skazany nie zgłosił się do zakładu karnego do odbycia zasądzonej kary.

W minioną sobotę patrol interwencyjny otrzymał zgłoszenie, dotyczące szarpaniny między dwoma mężczyznami, do której miało dojść pod jednym ze sklepów. Na miejscu policjanci zastali dwóch mężczyzn. Jeden z nich okazał austriacki dowód osobisty. Już wtedy mundurowi zorientowali się, że mają do czynienia z poszukiwanym do odbycia kary więzienia, który posługuje się fałszywymi dokumentami.

Czytaj też

Fałszywe dokumenty kupił w sieci

Wezwani na miejsce funkcjonariusze operacyjni nie mieli wątpliwości, że to skazany za oszustwa poszukiwany. Przy 51-latku znaleźli austriacki dowód osobisty i prawo jazdy. Mężczyzna przyznał, że fałszywe dokumenty kupił w sieci.

Prosto z policyjnego aresztu mieszkaniec Opolszczyzny trafił za więzienne mury na 3,5 roku. Dodatkowo za posługiwanie się dokumentami poświadczającymi nieprawdę grożą kolejne mu dwa lata więzienia.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu.Piszcie do nas na: [email protected].

Źródło:PAP

Komentarze