Reklama

Armia i Służby

Policja walczy z cyberprzestępczością. Namierzono nielegalny sharing sygnału telewizyjnego

zatrzymanie polska policja
Zdjęcie ilustracyjne
Autor. Lubuska Policja

Lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości zlikwidowali nielegalny punkt rozsyłania sygnału telewizyjnego płatnych platform cyfrowych – informuje polska Policja. Zarzuty usłyszał 39-latek z Lublina, któremu grozi do 3 lat więzienia.

Reklama

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zajmowali się sprawą nielegalnego udostępniania sygnału telewizji cyfrowej z wykorzystaniem przerobionych dekoderów do sharingu.

Reklama

Przeszukano 9 miejsc w województwie lubelskim, a w każdym z nich policjanci znaleźli przerobione dekodery, służące do odbioru płatnych kanałów telewizji cyfrowej. W sumie zabezpieczono m.in. 11 przerobionych dekoderów telewizyjnych, 2 karty abonenckie do odbioru płatnej platformy cyfrowej, czytniki kart telewizyjnych czy router służący do dzielenia sygnału, czyli tzw. sharingu.

„Po zbadaniu zabezpieczonych rzeczy będzie możliwe precyzyjne określenie liczby osób, które pobierały sygnał z nielegalnego źródła. Dokładne wyliczenie strat firm pokrzywdzonych wynikające z przestępczej działalności organizatora >>sharingu<<, będzie możliwe po dokładnym ustaleniu ilości odbiorców oraz okresu trwania procederu” – informuje polska Policja.

Reklama

Czytaj też

Postawiono zarzuty, możliwa kara do 3 lat pozbawienia wolności

Zatrzymano 39-latka z Lublina, który jest podejrzany o rozpowszechnianie sygnału płatnych kanałów telewizji cyfrowych na zasadzie „cardsharingu” - bez wymaganych umów licencyjnych. Usłyszał zarzuty, zabezpieczono także 2 tys. złotych, a sprawa „ma charakter rozwojowy” – czytamy.

Zgodnie z Ustawą o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym osobom, które zajmują się nielegalnym rozsyłaniem płatnych kanałów telewizyjnych, może grozić mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Odpowiedzialność karna grozi także osobom, które korzystają z nieopłaconych w ramach umowy kanałów.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama