Reklama

Cyberbezpieczeństwo

20-latek z Jaworzna oszukał 70 osób. Wystawiał fałszywe oferty w internecie

policja
Zdjęcie poglądowe.
Autor. policja.pl

20-latek z Jaworzna oszukał 70 osób, wystawiając w internecie fałszywe oferty sprzedaży elektroniki. W ten sposób wyłudził 30 tys. zł. Grozi mu 8 lat więzienia. 

Reklama

Funkcjonariusze odpowiedzialni za zwalczanie cyberprzestępczości z Komendy Miejskiej w Jaworznie zakończyli dochodzenie w sprawie oszusta internetowego, któremu postawiono 71 zarzutów. 

Reklama

„Do Sądu Rejonowego w Jaworznie został skierowany akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mieszkańcowi Jaworzna, który został oskarżony o popełnienie 70 przestępstw internetowych oraz wyłudzenie kredytu” – czytamy w komunikacie policji. 

Czytaj też

Fałszywe oferty

Dochodzenie wykazało, że poszkodowane osoby były wprowadzane przez sprawcę w błąd za pomocą ofert sprzedaży zamieszczanych w internecie. Dotyczyły one m.in. telefonów komórkowych i innych rodzajów sprzętu elektronicznego. 

Reklama

„Płacąc za rzekomo zamówiony towar na różne rachunki bankowe, zamawiający towaru nigdy nie otrzymywali” – tłumaczą funkcjonariusze. 

20-latek w ramach procederu posługiwał się również fałszywymi profilami w mediach społecznościowych. 

Oszustwa stanowiły dla mieszkańca Jaworzna stałe źródło dochodu. Od 70 ofiar z całej Polski wyłudził łącznie 30 tys. zł. Postawiono mu 71 zarzutów. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama