Reklama

Armia i Służby

CERT.GOV.PL: Aktualizacje Apple usuwają krytyczne błędy

  • Silnik CE-20 poddawany testom w ośrodku rakietowym ISRO. Fot. ISRO / isro.gov.in

Apple opublikowało aktualizację dla systemu iOS, obsługującego urządzenia mobilne iPhone, iPad oraz iPod Touch. Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe poleca jak najszybszą aktualizację programu.

„Wykorzystanie wykrytych błędów może umożliwić osobie atakującej m.in. na przejęcie kontroli nad podatnym systemem” – czytamy na stronie CERT.GOV.PL, który pełni funkcję Rządowego Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe.

Dlatego Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe poleca jak najszybsze zaktualizowanie oprogramowania Apple.

Nowe usprawnienie bezpieczeństwa dotyczy systemu operacyjnego iOS 9.3. W kwestii bezpieczeństwa aktualizacja rozwiązuje szereg problemów, m.in. z plikami PDF zawierającymi złośliwe oprogramowanie, aktualizuje protokół nghttp2 usuwając kilka podatności, a także poprawia błędy w jądrze systemu operacyjnego.

Niedługo po opublikowaniu iOS 9.3 Apple potwierdziło istnienie błędu w oprogramowaniu, który powodował problemy z aktywacją urządzeń po zainstalowaniu najnowszej wersji iOS. Użytkownicy nie mogli otwierać linków do stron internetowych z wykorzystaniem aplikacji Safari czy Poczta. Kolejna aktualizacja rozwiązuje i ten problem.

Oprócz iOS na stronie Apple znajdziemy aktualizacje dla WatchOS, tvOS, Xcode, OS X El Capitan, OS X Server 5.1 oraz Safari. Linki do aktualizacji znajdują się na stronie CERT.GOV.PL, który działa w strukturze Departamentu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego ABW.

 

Czytaj też: CERT.GOV.PL poleca krytyczne aktualizacje Google Chrome

                     ABW zaleca krytyczne aktualizacje ważnych programów

Komentarze