Reklama

Polityka i prawo

CERT Polska szuka ekspertów na konferencję SECURE 2016

Fot. CERT Polska
Fot. CERT Polska

CERT Polska działający przy NASK organizuje jedną z największych w kraju konferencji poświęconych cyberbezpieczeństwu. Uczestnicy poruszą temat wywołujący wiele dyskusji – jaka jest równowaga pomiędzy bezpieczeństwem a prywatnością w Internecie?

SECURE jest konferencją poświęconą bezpieczeństwu teleinformatycznemu adresowaną do administratorów, członków zespołów bezpieczeństwa oraz praktyków z tej dziedziny. Goście, którzy przybędą na imprezę, mogą liczyć na rzetelne informacje o tym, co istotne i aktualne w temacie cyberbezpieczeństwa, do tego z pierwszej ręki – od najlepszych ekspertów i praktyków. Zapewnia to swoim wieloletnim doświadczeniem organizator konferencji: działający w ramach NASK zespół CERT Polska. Wśród tematów szczególny nacisk organizatorzy kładą na praktyczne rozwiązania, najnowsze trendy w przeciwdziałaniu zagrożeniom oraz istotne zagadnienia prawne. Uczestnicy mają dostęp do najnowszej wiedzy, a przez to zyskują możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji oraz cennej wymiany doświadczeń.

Ataki z wykorzystaniem sieci teleinformatycznych stają się coraz groźniejsze w skutkach. Oprócz zwykłej przestępczości, z którą coraz skuteczniej radzą sobie organy ściągania, mamy do czynienia choćby z wyłudzeniami na kwoty mierzone w milionach euro, ukierunkowanym oprogramowaniem ransomware, które szyfruje zasoby np. kancelarii prawniczych czy instytucji służby zdrowia. Byliśmy także świadkami kolejnych ataków na systemy przemysłowe, choćby w przypadku sieci energetycznych na Ukrainie. Jednocześnie, sieci teleinformatyczne coraz bardziej przenikają wszystkie sfery życia, wraz z tendencją do czynienia wszystkich urządzeń „inteligentnymi”. Wiąże się to nierozerwalnie ze zwiększeniem płaszczyzny ataków. Większość mechanizmów umożliwiający zwiększenie bezpieczeństwa w Internecie napotyka na opór użytkowników dbających o ochronę swojej prywatności. Czy interesy te zawsze będą pozostawały w konflikcie? Na te pytania będą próbowali odpowiedzieć uczestnicy konferencji.

SECURE 2016 odbędzie się w dniach 25-26 października, w centrum konferencyjnym Airport Hotel Okęcie w Warszawie. Tematykę konferencji wyznaczają trzy główne nurty:

  • techniczny – ze szczególnym uwzględnieniem nowatorskich i praktycznych rozwiązań

  • organizacyjny – ze szczególnym naciskiem na dostrzeganie nowych trendów w zagrożeniach

  • prawny – ze szczególnym naciskiem na rzeczywiste możliwości ścigania sprawców przestępstw

Eksperci zainteresowani udziałem w konferencji mogą zgłaszać się do zespołu CERT POLSKA. Więcej informacji dostępnych na stronie www.cert.pl

Czytaj też: CERT Polska opublikował roczny raport o bezpieczeństwie Internetu

CERT Polska: Tinba i Conficker największymi polskimi botnetami

Reklama

Komentarze

    Reklama