Reklama

Biznes i Finanse

YouTube blokuje część swoich filmów. Eksperyment popularnego serwisu

Czy możliwe będzie oglądanie filmów na serwisie YouTube przy włączonej blokadzie reklam? Platforma przeprowadza eksperyment, który ma skłonić większą liczbę użytkowników do skorzystania z płatnego YouTube Premium.

Reklama

YouTube prosi część użytkowników o wyłączenie blokowania reklam. Jeśli użytkownik zastosuje się do tej „prośby" będzie mógł oglądać filmy, ale będzie musiał liczyć się z reklamami pojawiającymi się w serwisie. Alternatywą stawianą przed użytkownikami jest wykupienie subskrypcji premium, która wyłączy wszelkie reklamy na platformie.

Reklama

Informację potwierdził serwis Bleeping Computer , umieszczając przykłady informacji, które wyświetlały się u części osób korzystających z YouTube'a.

Autor. Fot. Bleepingcomputer

Czytaj też

Rzecznik komentuje

Zaistniałą sytuację skomentował rzecznik YouTube'a, który zapytany o to, czy taki eksperyment jest rzeczywiście realizowany, odpowiedział twierdząco. „Prowadzimy na całym świecie mały eksperyment, który zachęca widzów z włączonymi blokerami reklam do zezwalania na reklamy w YouTube lub wypróbowania YouTube Premium" – powiedział.

Reklama

Jak na razie nie wiadomo, w których krajach dokładnie YouTube wyświetla opisywane komunikaty. Nie wiadomo też czy pomysł uniemożliwienia blokowania reklam będzie uznany przez firmę za wart kontynuowania i stałego wdrożenia.

/MG

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama