Reklama

Biznes i Finanse

Uwaga na dezinformację! Nie będzie limitów na wypłatę gotówki

Fot. UKNF/ Twitter

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego nie ma w planach wprowadzać limitów na wypłaty gotówki - podkreśla instytucja, wskazując, by uważać na dezinformację w tej sprawie.

Na swoim oficjalnym koncie na Twitterze KNF zaznaczył, że "w związku z napiętą sytuacją na Ukrainie można spodziewać się wzmożonych działań dezinformacyjnych na terenie Polski, związanych m.in. z dostępnością gotówki".

"Nie daj się nabrać i sam nie podawaj dalej fałszywych informacji" - podkreślił Urząd. "Polski sektor bankowy działa bez zakłóceń i realizuje wszystkie swoje funkcje wobec klientów. KNF nie ma w planach wprowadzać limitów na wypłaty gotówki" - czytamy we wpisie.

NBP: Posiadamy wystarczające zapasy gotówki

Dodatkowo oficjalne oświadczenie w sprawie zwiększonego zapotrzebowania na gotówkę wydał Narodowy Bank Polski, któy poinformował, że posiada "wystarczające zapasy w pełni umożliwiające pokrycie zapotrzebowania klientów banków na pieniądz gotówkowy".

Czytaj też

"Wszystkie zamówienia banków realizowane są bez limitów wartościowych, w pełnej strukturze nominałowej, na terenie całego kraju. Narodowy Bank Polski pozostaje w ścisłej współpracy ze wszystkimi podmiotami obsługującymi rynek obrotu gotówkowego w Polsce. Z uwagi na zwiększoną skalę transakcji, w niektórych lokalizacjach, mogą występować opóźnienia w dostawie gotówki do bankomatów z centrów logistycznych banków komercyjnych i firm obsługujących gotówkę" - podkreślono.

Czytaj też

/NB

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze (1)

  1. Andrzej B.

    Trochę kłamiecie, bo mój brat był dzisiaj przy bankomacie i chciał wypłacić 3500 zł, a bankomat powiedział, że wypłaci tylko 1000 zł. Po prostu zrobił wypłatę 4 razy w tym samym bankomacie. To nie Fake News - jeżeli już, to nadużycie ze strony banku, tylko gdzie to zgłosić. Wiecie, jak na stacji paliw sprzedawali paliwo po 10 zł, to nasze władze już im siadły na głowę. I słusznie. No to jak? To prawda czy nie? Piszecie, że nie, a człowiek idzie do bankomatu i widzi co innego. W tym momencie tracicie wiarygodność.