Reklama

Biznes i Finanse

Remigiusz Kopoczek powołany na dyrektora NCBR

Autor. Remigiusz Kopoczek/ fot. gov.pl

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powołał dr. Remigiusza Kopoczka na pełniącego obowiązki dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Zastąpi dotychczasowego szefa NCBR dr. inż. Wojciecha Kamienieckiego.

Reklama

W ubiegłym tygodniu przekazaliśmy, że dotychczasowy dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dr inż. Wojciech Kamieniecki złożył rezygnację, co potwierdził CyberDefence24.pl rzecznik NCBR. Kamieniecki stanowisko objął pod koniec lipca 2019 roku. Już wtedy informowaliśmy, że nieoficjalnie na jego następcę wskazuje się Remigiusza Kopoczka, dotychczasowego szefa Kongresu 590.

Reklama

We wtorek w oficjalnym komunikacie rządu można przeczytać, że minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powołał dr. Remigiusza Kopoczka na pełniącego obowiązki dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Przed objęciem stanowiska Kopoczek był prezesem zarządu Kongresu 590, czyli konferencji, odbywającej się od kilku lat, o profilu gospodarczym.

Reklama

Jak podaje gov.pl, od 2020 roku jest członkiem Senatu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2012-2016 pełnił funkcję prodziekana ds. kształcenia i studentów na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Jest współautorem kierunków studiów z dziedziny projektowania gier i przestrzeni wirtualnej oraz autorem i współautorem publikacji m.in. na temat procesu tworzenia gier komputerowych, wykorzystywania multimediów i rzeczywistości wirtualnej w edukacji. W ostatnich latach zajmował także stanowisko prezesa zarządu pierwszego akceleratora gier wideo ARP Games.

Czytaj też

/gov.pl/ NB

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze