Reklama

Biznes i Finanse

Wojciech Kamieniecki złożył rezygnację z funkcji dyrektora NCBR. Typowany następca

dr inż. Wojciech Kamieniecki
Fot. NCBR

Dr inż. Wojciech Kamieniecki złożył rezygnację z funkcji dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - potwierdził CyberDefence24.pl rzecznik NCBR. Kamieniecki stanowisko objął pod koniec lipca 2019 roku. Nieoficjalnie na jego następcę wskazuje się Remigiusza Kopoczka, dotychczasowego szefa Kongresu 590.

Wojciech Kamieniecki miał złożyć rezygnację z funkcji dyrektora NCBR w czwartek, natomiast w środę zrezygnował wicedyrektor Przemysław Kurczewski. Informację CyberDefence24.pl potwierdził rzecznik NCBiR Jakub Lackorzyński. Jako pierwsza o sprawie pisała Interia.pl.

Rzecznik nie chciał wskazywać, kto będzie następcą Kamienieckiego, jednak nieoficjalnie mówi się o Remigiuszu Kopoczku, który był do tej pory szefem Kongresu 590, na co wskazują także nasze źródła. NCBiR ma wydać oficjalny komunikat w tej sprawie.

Dr inż. Wojciech Kamieniecki w listopadzie 2018 roku został powołany do Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w której pełnił funkcję przewodniczącego Komisji ds. Finansów, natomiast od 30 lipca 2019 roku był dyrektorem NCBR.

W latach 2016-2018 był dyrektorem Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), gdzie współtworzył i kierował m. in. projektami utworzenia Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa, Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej czy połączenia NASK z Instytutem Maszyn Matematycznych. Za jego kadencji NASK uzyskał status Państwowego Instytutu Badawczego, działanie rozpoczął także - na mocy ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa - CSIRT poziomu krajowego.

W swojej karierze pracował w WSK „PZL-Mielec” S.A., Multimedia Polska S.A., Nordisk Polska Sp. z o.o., EXATEL S.A. czy Mielec PV S.A.).

/NB

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze