Reklama

Biznes i Finanse

Polsko-rumuńska zamiana na szczytach Orange

Autor. Liudmila Climoc/LinkedIn

1 września prezesem zarządu Orange Polska została Liudmila Climoc, była już szefowa Orange Romania. Na stanowisku zastąpiła Juliena Ducarroza, który będzie teraz zarządzać… Orange Romania.

Reklama

Do zamiany, do której dochodzi obecnie na szczytach władzy w Orange miało już dojść kilka lat temu - zwraca uwagę serwis Telko.in. W 2020 roku Liudmila Climoc miała przyjechać z Bukaresztu do Warszawy, a jej miejsce na stanowisku szefowej Orange Romania miał zająć Julien Ducarroz, kierujący wówczas Orange Moldova. Na przeszkodzie stanęła ostatecznie pandemia COVID-19.

Reklama

Sam koronawirus nie był najgorszym czasem dla branży telekomunikacyjnej. Lockdowny, a co za tym idzie, zwiększone zapotrzebowanie na naukę i pracę zdalną, spowodowały znaczący wzrost zainteresowania usługami firm takich jak Orange.

Sukcesy Ducarroza

Za prezesury Juliena Ducarroza liczba optycznych, detalicznych dostępów Orange zwiększyła się o 70 proc. To nie wszystkie sukcesy byłego już prezesa polskiego oddziału Orange. Od momentu rozpoczęcia pracy dla Orange Polska firma pod rządami Ducarroza może pochwalić się prawie 2 milionami kart SIM więcej. W tym przypadku duży wpływ na tę sytuację miał wybuch pełnoskalowej wojny na Ukrainie, co nie zmienia faktu, że wynik jest imponujący.

Reklama

Za sukces nowego prezesa spółki telekomunikacyjnej w Rumunii można uznać podjęcie decyzji o wypłacie dywidendy akcjonariuszom Orange.

Autor. Orange Polska

Czytaj też

Wyzwania Climoc

Jakie wyzwania czekają nową prezes Orange Polska? Jak czytamy w serwisie TELKO.in, jednym z poważniejszych wyzwań dla Climoc będzie z pewnością udział firmy w aukcji pasma C i budowa sieci 5G w Polsce. Więcej na temat tych inwestycji pisaliśmy chociażby w tym tekście.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama