Reklama

Biznes i Finanse

Polskie firmy technologiczne „rozchwytywane” przez fundusze

Fot. Buffik/Pixabay
Fot. Buffik/Pixabay

Fundusze private equity „rzuciły się” na zakupy polskich firm branży technologicznej i nie oszczędzają. Transakcje się mnożą, a fala akwizycji szybko nie spadnie - donosi „Puls Biznesu”. 

Jak napisano, branża technologiczna okazała się odporna na spowolnienie wywołane kryzysem i atrakcyjna dla potencjalnych inwestorówTo nakręca falę inwestycji i wyceny spółek. W środę fundusz Mid Europa Partners (MEP), znany m.in. z inwestycji w Allegro, poinformował o przejęciu polskiego biznesu grupy Sage za 66 mln GBP (330 mln zł). Miał w tej transakcji sześciu rywali, a w finale - dwóch. Dzień wcześniej inny duży fundusz, Enterprise Investors (EI), ogłosił, że zainwestuje łącznie 111 mln zł w Software Mind - przekazano w artykule.

Zaznaczono, że to przykłady tylko z ostatnich dniWcześniej Innova Capital stała się większościowym udziałowcem STX Next, Global Compute Infrastructure, platforma wspierana przez Goldman Sachs Merchant Banking Division, zapowiedziała przejęcie za ponad 0,5 mld zł ATM, a Bonair dołączył do międzynarodowej grupy Fellowmind, budowanej przez szwedzki fundusz FSN Capital - dodano.

Puls Biznesu zwraca uwagę, że wzmożoną aktywność inwestorów finansowych widać nie tylko na polskim rynkuW kraju i za granicą z funduszami konkuruje m.in. grupa Asseco, która od czerwca ubiegłego roku zrealizowała łącznie ponad 30 przejęć - wskazano.

Dodano, że w ocenie specjalistów aktywność funduszy w przejęciach spółek technologicznych prędko nie minie.

W przyszłym roku możemy spodziewać się kontynuacji fali akwizycji polskich przedsiębiorstw z branży IT, a nawet przyspieszenia – mówi Paweł Łągwa, Partner CMT Advisory.

image
Z oferty Sklepu Defence24 - zapraszamy!
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama