Biznes i Finanse

Pierwszy sklep internetowy Apple w Indiach

Fot. Pixy/CC0
Fot. Pixy/CC0

W przyszłym tygodniu amerykański koncern Apple otworzy swój pierwszy wirtualny sklep w Indiach. Sprzedaż produktów online w tym kraju ma pomóc gigantowi w osiągnięciu lepszych wyników na najszybciej rosnącym rynku smartfonów na świecie.

Obecnie Apple w Indiach prowadzi sprzedaż w internecie we współpracy z pośrednikami, korzysta również ze sprzedaży stacjonarnej prowadzonej z wykorzystaniem sieci autoryzowanych dystrybutorów telefonów.

Prezes koncernu Tim Cook we wpisie zamieszczonym na swoim profilu na Twitterze poinformował, że firma „nie może doczekać się kontaktu ze swoimi klientami i rozszerzenia wsparcia im oferowanego w Indiach”.

Uruchomienie oficjalnego sklepu internetowego Apple'a w Indiach zaplanowano na 23 września, czyli na krótko przed okresem świątecznym związanym z obchodami religijnymi, który rozpoczyna się w Indiach w październiku.

Kraj liczy obecnie niemal 1,4 mld mieszkańców, spośród których każdego miesiąca coraz więcej przyłącza się do internetu. W ciągu ostatnich kilku lat Indie stały się kluczowym rynkiem w planach biznesowych wielkich koncernów technologicznych - przypomina Associated Press i podkreśla, że nie chodzi wyłącznie o sprzedaż gotowych urządzeń.

W sierpniu trzech podwykonawców kontraktowych pracujących m.in. dla Apple'a i Samsunga złożyło wnioski o uzyskanie licencji na masową produkcję elektroniki w Indiach, których rząd wspiera (m.in. funduszem w wysokości 6,5 mld dol.) rozwój inwestycji z sektora nowych technologii w tym kraju.

Źródło:
PAP

Komentarze

    Czytaj także