Reklama

Biznes i Finanse

Oszuści podszywają się pod Giełdę Papierów Wartościowych

Fot. Beax/Wikimedia Commons/CC 3.0
Fot. Beax/Wikimedia Commons/CC 3.0

Oszuści podszywają się pod pracowników Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), oferując inwestycje lub usługi finansowe. GPW podkreśla, że nie świadczy żadnych usług finansowych przez telefon. 

Giełda Papierów Wartościowych w czwartek na swoich stronach opublikowała ostrzeżenie przed oszustami, którzy oferują inwestycje lub usługi rzekomo w jej imieniu.

„Do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (GPW) trafiają w ostatnim czasie sygnały o telefonicznych kontaktach od osób proponujących różnego rodzaju inwestycje lub usługi finansowe. Osoby te powołują się na podmioty, których nazwy mogą sugerować lub wywoływać mylne skojarzenie u rozmówcy, że osoby te dzwonią z GPW lub na zlecenie GPW” – zaznaczono w komunikacie.

Z ostrzeżenie wynika z tego, że każdą ofertę należy traktować jako podejrzaną. „Informujemy, że GPW nie świadczy ani nie oferuje świadczenia usług finansowych przez telefon oraz nie prowadzi w żadnej formie działalności polegającej na oferowaniu instrumentów finansowych, doradztwie inwestycyjnym czy udzielaniu rekomendacji inwestycyjnych oraz nie przetwarza danych osobowych w celu prowadzenia działań o takim charakterze, jak też nie zleca innym podmiotom świadczenia tego typu usług w jej imieniu” – przypomniała GPW w komunikacie.

Przedstawiciele GPW przypominają, że osoby, do której wydzwaniają oferujący inwestycje czy usługi finansowe, mogą sprawdzić, czy taka oferta jest legalna.

„Dodatkowo GPW wskazuje, że na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego można sprawdzić, czy podmiot w imieniu, którego dzwoni dana osoba, posiada uprawnienia do świadczenia usług finansowych na terytorium Polski” – zaznaczono.

image

Źródło:PAP

Komentarze