Reklama

Biznes i Finanse

Nie tylko Meta. Także Google chwali się zyskami

Autor. Mitchell Luo/Unsplash

Drugi kwartał roku 2023 jest jak na razie dobrym czasem dla kilku firm technologicznych. Po tym, jak ostatnio finansowy sukces ogłosiła Meta, tym razem dobrym wynikiem za ostatnie trzy miesiące pochwalił się Alphabet.

Reklama

W ubiegłym tygodniu na łamach CyberDefence24 informowaliśmy o wyjątkowo dobrych wynikach finansowych Mety . Przypomnijmy, w ostatnim kwartale firma Marka Zuckerberga osiągnęła przychody w wysokości aż 32 miliardów dolarów.

Reklama

Dziś, wiemy już, że nie tylko Meta może poszczycić się coraz lepszymi wynikami. Ostatni kwartał był także dobrym czasem dla firmy Alphabet, o czym donosi CNBC . Akcje tej firmy wzrosły w ubiegłym tygodniu aż o 10 proc. Powód? Ogłoszenie zysków i przychodów za drugi kwartał, które okazały się być lepsze, niż pierwotnie zakładano.

Reakcja inwestorów wynika w dużej mierze z tego, że wzrost firmy pozostał stabilny, pomimo trudności na rynku reklamy internetowej. Od pewnego czasu widoczne jest spowolnienie w tym segmencie, ale – co istotne – Google notuje tu wzrosty w porównaniu do poprzedniego roku i do pierwszego kwartału 2023 r. Co warte odnotowania, była to najwyższa cena zamknięcia akcji tej firmy na giełdzie od przeszło roku.

Reklama

Obawy inwestorów wynikały też z tego, że istniało ryzyko, że tradycyjne wyszukiwarki internetowe będą masowo zamieniane na generatywne chatboty od Open AI czy Microsoftu. Jak na razie do tego nie doszło, a to wystarczająco uspokoiło inwestorów Google'a.

Czytaj też

Trudny początek roku

Najnowsze wyniki są pocieszające dla przedstawicieli firmy z jeszcze jednego powodu. Początek tego roku był wyjątkowo mało łaskawy dla Google. Powodem był Bard i jego lutowa premiera, która – mówiąc delikatnie – nie była wielkim sukcesem.

Premierowe błędy Barda spowodowały, że wycena rynkowa Google'a znacząco spadła. Dziś widać, że dla przedstawicieli firmy wpadka jest już przeszłością, o której pamięta się coraz mniej.  

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:\*[email protected].\*

Reklama

Komentarze

    Reklama