Reklama

Biznes i Finanse

Huawei stawia na chmurę. Będzie ją rozwijał w Arabii Saudyjskiej

Fot. Olaf Kosinsky/Wikipedia Commons/CC 3.0

Chiński gigant technologiczny Huawei planuje postawić na rozwiązania chmurowe na obszarze Arabii Saudyjskiej, dzięki czemu firmy i rządy na Bliskim Wschodzie mają uzyskać większy dostęp do usług chmurowych tej spółki.

Rotating Chairman Huawei, Guo Ping ogłosił, że Arabia Saudyjska ma się stać „jedną z największych na świecie gospodarek opartych na technologii”.

„Tylko w ciągu ostatnich trzech lat wiele globalnych przedsiębiorstw w pełni wdrożyło cyfryzację, a 10 proc. tych organizacji zwiększało swoje przychody nawet pięć razy szybciej niż te, które nie postawiły na cyfryzację” – wyjaśnił, cytowany przez Arab News.

Czytaj też

Sztuczna inteligencja jednym z kluczowych czynników rozwoju

Arabia Saudyjska w swojej 'Wizji 2030' określiła technologię jako „kluczowy czynnik sukcesu dla realizacji celów dywersyfikacji gospodarki, w tym poszukiwania sposobów zastosowania sztucznej inteligencji dla kluczowych sektorów”.

Czytaj też

Firma Huawei miała zobowiązać się do wspierania przedsięwzięcia stawiania na technologię, w szczególności by współpracować z Arabią Saudyjską nad modelem sztucznej inteligencji, który będzie potrafił identyfikować język, przyczyni się do badań i rozwoju medycyny czy wykrywania chorób.

/NB

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze