Reklama

Biznes i Finanse

Cisco zniszczyło swój sprzęt w Rosji? Mamy odpowiedź firmy

Fot. Diesmer Ponstein/Flickr/CC 2.0

Czy Cisco po wycofaniu się z Rosji zdecydowało o zniszczeniu swojego sprzętu znajdującego się w tym kraju? Otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź od amerykańskiej firmy IT.

Reklama

Jak informuje portal Yahoo!News, Cisco Systems zniszczyło zapasy swojego sprzętu znajdującego się w Rosji. Yahoo powołuje się na informacje podane przez rosyjską agencję informacyjną Tass.

Reklama

Według niej, w styczniu br. Cisco zniszczyło zapasy sprzętu o wartości prawie dwóch miliardów rubli (ok. 23,5 mln dolarów). Z informacji Tass wynika, że zniszczeniu miały ulec pojazdy, meble biurowe, sprzęt demonstracyjny czy części zamienne.

Czytaj też

Odpowiedź Cisco

O potwierdzenie tych informacji poprosiliśmy Cisco. Firma nie poinformowała o zniszczenia sprzętu, natomiast potwierdziła wycofanie z rynku rosyjskiego i białoruskiego, do którego doszło w 2022 roku.

Reklama

Jak czytamy w przesłanym nam oświadczeniu, w marcu 2022 roku "Cisco wstrzymało wszelką sprzedaż w Rosji i na Białorusi, a w czerwcu 2022 r. podjęło decyzję o całkowitym zamknięciu tam działalności i opuszczeniu obu rynków".

Firma także deklaruje: "Nasze wsparcie dla Ukrainy trwa i obejmuje pomoc w obronie jej infrastruktury krytycznej przed cyberatakami, ustanowienie łączności Wi-Fi dla ukraińskich uchodźców oraz zapewnienie Ukraińcom edukacji informatycznej w celu rozwijania ich umiejętności cyfrowych i szans na zatrudnienie w ramach inicjatywy Cisco4Ukraine" - zapewnia nas firma.

Więcej na temat inicjatywy Cisco4Ukraine pisaliśmy m.in. w tym artykule.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama