Reklama

Social media

Twitter ma nowy pomysł na ochronę użytkowników. Będzie można usuwać obserwujących bez ich blokowania

Fot.:  Brett Jordan/Unsplash
Fot.: Brett Jordan/Unsplash

Twitter rozpoczął testy nowego rozwiązania, które w założeniach ma wprowadzić dodatkową ochronę użytkowników przed szkodliwymi treściami. Serwis planuje, że właściciele kont będą mogli usuwać obserwujących bez konieczności ich wcześniejszego blokowania.

Twitter od dłuższego czasu stara się tworzyć rozwiązania mające chronić użytkowników tej platformy przed szkodliwymi treściami i hejtem pochodzącym od osób posługujących się tego typu materiałami. Podobne rozwiązania przewidują także inne platformy społecznościowe dostępne na rynku.

Twitter pozwoli usuwać obserwujących

Teraz Twitter zapowiedział uruchomienie nowego programu pilotażowego, który ma walczyć ze zjawiskiem mowy nienawiści na tej platformie.

Serwis ogłosił, że rozpoczyna testy, w ramach których użytkownicy będą mieli możliwość blokowania konkretnych obserwujących w prostszy sposób, tzn. bez wcześniejszej konieczności blokowania takich osób.

Co trzeba zrobić?

Twitter informuje, że obecne testy obejmują jedynie ograniczoną grupę odbiorców w Stanach Zjednoczonych. Co użytkownicy mają zrobić, aby skorzystać z oferowanej opcji? Aby usunąć obserwującego, należy wykonać następujące kroki:

  • Przejdź do swojego profilu i kliknij Obserwatorzy. Kliknij ikonę z trzema kropkami.
  • Wybierz „Usuń tego obserwatora”.

Serwis zapewnia, że po zakończeniu prowadzonych obecnie prób planuje wprowadzenie nowego rozwiązania w skali globalnej. Kiedy? Nie wiadomo.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

Reklama

Komentarze

    Reklama