Reklama

Social media

TikTok uruchomił polską wersję Centrum Bezpieczeństwa

fot.  Harry Cunningham/ Unsplash/ Domena publiczna
fot. Harry Cunningham/ Unsplash/ Domena publiczna

TikTok uruchomił polskie Centrum Bezpieczeństwa, które zawiera nowe informacje dotyczące wsparcia bezpieczeństwa cyfrowego wśród nastolatków. Ma pomóc rodzicom w zrozumieniu, jak działa platforma i z jakich narzędzi można korzystać, by serwis był bezpieczny dla młodszych użytkowników. 

TikTok to platforma szczególnie popularna wśród najmłodszych oraz nastolatków. Poza rozrywkowym charakterem serwisu, istotne są jednak także kwestie bezpieczeństwa, dlatego ważne jest dopasowywanie funkcji i narzędzi do współczesnych wyzwań, związanych z funkcjonowaniem social mediów.

Platforma udostępniła polską wersję „Poradnika opiekuna”, czyli zbiór najważniejszych informacji o funkcjonowaniu serwisu; narzędziach dotyczących bezpieczeństwa i prywatności; działaniu funkcji „Parowania rodziny”, a także zasad dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Informacje te mają stanowić wsparcie dla rodziców, którzy chcą być na bieżąco z życiem online nastolatków.

Istotna jest także kwestia uniknięcia ryzyka zastraszania i nękania, dlatego we współpracy z ekspertami - w tym z Cyberbullying Research Center, Net Family News i amerykańską Radą Doradczą ds. treści opracowano poradnik dotyczący zapobiegania przemocy online, co ma m.in. pomóc nękanej osobie w uzyskaniu pomocy.

Edukacja rodziców w kwestiach bezpieczeństwa

Kolejnym krokiem w zwiększeniu bezpieczeństwa młodych ma być edukacja – rodzice mają mieć możliwość zapoznania się z kwestiami bezpieczeństwa platformy za pośrednictwem filmów wideo, w których zaprezentowano m.in. „Zasady społeczności”, określające funkcjonowanie na platformie.

Zaktualizowane materiały dostępne w ramach Centrum Bezpieczeństwa powstały we współpracy z wiodącymi ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa z takich organizacji jak m.in. National Association for Media Literacy Education (NAMLE), National Eating Disorder Association (NEDA), Connect Safely, Family Online Safety Institute i National PTA.

"Wychowanie nastolatków w nowej, cyfrowej rzeczywistości to ogromne wyzwanie, dlatego za nasz cel stawiamy sobie udostępnianie im przestrzeni, w której mogą czuć się bezpiecznie i bez obaw wyrażać siebie. Nasze zaktualizowane Centrum Bezpieczeństwa, które od dziś dostępne jest także w polskiej wersji językowej, pozwoli opiekunom jeszcze lepiej poznać naszą platformę, jej funkcje i narzędzia oraz pomoże im w edukacji swoich pociech i rozwijaniu ich świadomości w internecie. Zachęcam do zapoznania się z naszymi materiałami, które mogą okazać się furtką do lepszego zrozumienia swojego nastolatka i zadbania o jego dobre samopoczucie w sieci” – zaznacza Paula Kornaszewska, Head of Operations Team w TikTok Polska.

Polska wersja Centrum Bezpieczeństwa TikToka dostępna jest pod linkiem: tiktok.com/safety/pl-pl/.

Czytaj także: Serwisy społecznościowe mają problem z antysemityzmem

TikTok jest platformą do nagrywania krótkich filmów za pomocą urządzeń mobilnych. Swoje biura posiada w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Berlinie, Polsce, Izraelu, Dubaju, Bombaju, Singapurze, Dżakarcie, Seulu i Tokio.

Na podst. informacji prasowej.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama