Reklama

Social media

Niemcy: Biuro federalnego komisarza ds. wyborów celem cyberataku

Fot.: Markus Spiske/Unsplash
Fot.: Markus Spiske/Unsplash

Grupa hakerów zaatakowała serwer niemieckiego federalnego komisarza wyborczego, odpowiedzialnego za organizację i nadzór nad wyborami na szczeblu federalnym, które odbędą się 26 września 2021 roku. Podobne incydenty mogą się pojawić także w dniu głosowania.

Do cyberataku doszło pod koniec sierpnia - informuje „Business Insider". Strona internetowa bundeswahlleiter.de, na której publikowane są oficjalne wyniki wyborów, została zbombardowana wyjątkowo dużą liczbą zapytań z internetu.

Serwery padły pod naporem danych i strona była przez pewien czas niedostępna. Specjaliści nazywają taką taktykę atakiem DDoS.

Rzeczniczka federalnego komisarza wyborczego Georga Thiela potwierdziła atak: „Pod koniec sierpnia strona internetowa federalnego komisarza wyborczego była dostępna tylko w ograniczonym zakresie przez kilka minut z powodu zakłóceń. Problem został przeanalizowany, a koncepcje techniczne odpowiednio rozwinięte".

Według źródeł rządowych, systemy informatyczne potrzebne do przeprowadzenia wyborów nie zostały naruszone. Wokół odpowiednich serwerów został zbudowany system głębokiej ochrony.

Federalny komisarz wyborczy współpracuje z Federalnym Urzędem Bezpieczeństwa Informacji (BSI), Federalnym Urzędem Ochrony Konstytucji oraz Federalnym Urzędem Policji Kryminalnej.

„Atak ten pokazuje, że ostrzeżenia z ostatnich tygodni i miesięcy przed kolejnymi cyberatakami były realistyczne" - pisze portal i przypomina, że niedawno Thiel oświadczył w telewizji ARD, że jest przygotowany nawet na możliwość cyberataku w samym dniu wyborów.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

image
Fot. Reklama

 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama