Reklama

Social media

Japonia blokuje popularny komunikator

Fot. 内閣 官 房 内閣 広 報 室/Wikimedia Commons/CC 4.0
Fot. 内閣 官 房 内閣 広 報 室/Wikimedia Commons/CC 4.0

Japonia zablokuje popularny komunikator z obawy o bezpieczeństwo danych swoich obywateli. To efekt medialnych doniesień, według których od 2018 roku inżynierowie aplikacji z Szanghaju posiadali dostęp do serwerów w Japonii, gdzie znajdowały się informacje na temat osób korzystających z apki.

Japoński rząd podjął decyzję o czasowym zablokowaniu popularnego komunikatora „Line”, o czym poinformował w poniedziałek główny sekretarz gabinetu Japonii Katsunobu Kato, podczas konferencji prasowej. Aplikacja ma obecnie 186 mln użytkowników na całym świecie.

Decyzja została podjęta na skutek ostatnich doniesień medialnych, które wskazywały, że inżynierowie „Line” z filii w Szanghaju od 2018 roku posiadali dostęp do serwerów w Japonii, na których znajdowały się dane użytkowników komunikatora, w tym imiona i nazwiska, numery telefonów czy adresy e-mail – informuje agencja Reutera.

W reakcji na przedstawione zarzuty rzecznik „Line” podkreślił, że firma podjęła decyzję o zablokowaniu dostępu do danych osobom pracującym w chińskim oddziale.

„Rząd zablokuje komunikator Line, zwłaszcza w odniesieniu do używania go w zakresie wrażliwych informacji, i szybko ustanowi specjalną grupę zadaniową, aby wkrótce można było opracować wytyczne dotyczące działania aplikacji” – zaznaczył Katsunobu Kato na konferencji prasowej.

image

 

image

 

Reklama

Komentarze

    Reklama