Reklama

Social media

Instagram zablokuje konta użytkowników, którzy nie podadzą swojego wieku

Fot. Instagram
Fot. Instagram

Serwis Instagram zwrócił się do użytkowników o uzupełnienie na ich profilach danych dotyczących wieku. Platforma zapowiada, że osobom które nie podadzą takiej informacji zostaną zablokowane konta. Instagram twierdzi, że nowe rozwiązanie ma pomóc w ochronie nieletnich użytkowników przed dostępem do nieodpowiednich dla nich treści.

Należący do Facebooka Instagram to obecnie jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Według ostatnich danych, platforma ma na całym świecie ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie.

Istotny wiek użytkowników

Instagram utrzymuje, że stara się skutecznie walczyć z negatywnymi zjawiskami na swojej platformie. Ostatnim tego przykładem ma być wprowadzenie nowych opcji, których celem jest walka z mową nienawiści.

Teraz serwis zapowiedział zastosowanie kolejnego rozwiązania, które ma lepiej chronić dzieci przed nieodpowiednimi treściami.

Na swoim blogu Instagram deklaruje, że chce zrobić więcej, aby stworzyć bezpieczniejsze, bardziej prywatne środowisko dla młodych ludzi. Według firmy, aby to osiągnąć, musi ona wiedzieć, ile lat mają wszyscy użytkownicy Instagrama, dlatego serwis zaczął prosić o podanie daty urodzenia, jeśli nie zrobili tego wcześniej.

„Te informacje pozwalają nam tworzyć nowe funkcje bezpieczeństwa dla młodych ludzi i pomagają nam zapewnić odpowiednie doświadczenia dla właściwej grupy wiekowej – wyjaśnia Instagram. - Ostatnie przykłady to zmiany, które wprowadziliśmy w marcu, aby uniemożliwić dorosłym wysyłanie wiadomości do osób poniżej 18. roku życia, które ich nie śledzą, a w zeszłym miesiącu zaczęliśmy domyślnie ustawiać nowe konta należące do osób poniżej 16. roku życia w ustawieniach prywatnych.”

Serwis zapowiada, że chociaż posiada w swojej bazie daty urodzin większości użytkowników, to aby uzyskać pełniejszy obraz wprowadza dwie nowe zmiany. Dotyczą one tylko tych osób, które jeszcze nie podzieliły się datą swoich urodzin.

Data urodzin albo blokada

„Po pierwsze, zaczniemy pytać Cię o datę urodzin, gdy otworzysz Instagram. Jeśli do pewnego momentu nie podasz nam daty urodzenia, będziesz musiał się nią podzielić, aby móc dalej korzystać z Instagrama. Informacje te są niezbędne do korzystania z nowych funkcji, które opracowujemy w celu ochrony młodych ludzi” – czytamy na blogu Instagrama.

Po drugie, jeśli użytkownik zobaczy ekrany ostrzegawcze umieszczone na tle postów, serwis poprosi o podanie daty urodzenia, zanim treść stanie się widoczna.

image
Fot.: Instagram

 

Instagram zdaje sobie sprawę, że niektórzy użytkownicy mogą podawać błędne daty urodzin, dlatego zamierza opracować nowe systemy, aby temu zaradzić.

„Obecnie używamy sztucznej inteligencji, aby oszacować wiek ludzi na podstawie postów typu „Happy Birthday" – zaznacza serwis. - W przyszłości, jeśli ktoś powie nam, że jest powyżej pewnego wieku, a nasza technologia wykryje, że jest inaczej, pokażemy mu menu z opcjami weryfikacji jego wieku. Ta praca jest wciąż na wczesnym etapie i mamy nadzieję, że wkrótce podzielimy się z Wami większą ilością informacji.”


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

image
Fot. Reklama

 

Reklama

Komentarze

    Reklama