Reklama

Social media

37,4 proc. ankietowanych uważa, że rząd nie powinien korzystać z prywatnych skrzynek pocztowych

fot. Kancelaria Premiera/ Creative Commons Public Domain
fot. Kancelaria Premiera/ Creative Commons Public Domain

Zdaniem 37,4 proc. badanych członkowie rządu powinni mieć zakaz korzystania z prywatnych adresów mailowych i prowadzenia prywatnych profili w mediach społecznościowych – wynika z sondażu United Surveys dla „Wprost”.

Sondaż przeprowadzono w związku z ostatnimi informacjami na temat cyberataku na skrzynkę pocztową oraz media społecznościowe szefa KPRM Michała Dworczyka oraz jego żonę.

Ankietowanych zapytano o to czy członkowie rządu powinni mieć zakaz korzystania z prywatnych adresów mailowych i prowadzenia prywatnych profili w mediach społecznościowych. 37,4 proc. badanych jest zdania, że taki zakaz powinien obowiązywać. Natomiast inne zdanie ma 47,4 proc. respondentów, którzy są przekonani że w tej kwestii powinna istnieć dowolność. 15,2 proc. badanych nie ma zdania na ten temat.

W zależności od płci, różne opinie mieli mężczyźni i kobiety – 44 proc. panów i 31 proc. pań uważa, że członkowie rządu nie powinni korzystać z prywatnych kont poczty elektronicznej oraz profili w mediach społecznościowych. Nie zgadza się z tym – 46 proc. mężczyzn i 49 proc. kobiet.

Na potrzebę wprowadzenia ograniczenia podczas korzystania z internetu przez członków rządu najczęściej wskazywały osoby w wieku 40-49 lat (53 proc.) oraz wyborcy Koalicji Obywatelskiej (49 proc.). Sprzeciw wobec takiego zakazu najczęściej wyrażali badani w wieku 18-29 lat (71 proc.) oraz wyborcy Konfederacji (67 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone przez United Surveys dla „Wprost” 19 czerwca 2021 roku, metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Badana próba wyniosła 1000 osób.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama