Armia i Służby

Zbiór rosyjskiej propagandy. SBU wkroczyło do ukraińskiego seminarium

Zdjęcie z czynności SBU i policji.
Fot. SBU/ssu.gov.ua

Kijów walczy z rosyjską propagandą. Służby prowadzą działania, których celem jest likwidacja źródeł, głoszących treści zgodne z retoryką Kremla. Teraz przejęto obszerny zbiór pozycji negujących m.in. państwowość Ukrainy. 

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy oraz tamtejsza policja w trakcie działań prowadzonych na terenie jednego z seminariów duchownych w regionie Iwano-frankiwska znaleźli obszerny zbiór antyukraińskich materiałów. Mowa o treściach propagandowych, zarówno w formie cyfrowej jak i papierowej.

Czytaj też

W szczególności chodzi o literaturę, która wprost neguje istnienie narodu ukraińskiego, jego języka oraz prawa naszego wschodniego sąsiada do państwowości. Ujawnione przez funkcjonariuszy zasoby wskazują, że Ukraina to rzekomo sztuczny twór. 

Zbiór stanowiły przede wszystkim materiały rosyjskich autorów i drukowane przez rosyjskie drukarnie.

sbu seminarium
Zdjęcie z czynności SBU i policji.
Fot. SBU/ssu.gov.ua

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze

    Czytaj także