Armia i Służby

SBU rozbiło rosyjską grupę. Takiej operacji jeszcze nie było

sbu
Fot. SBU/ssu.gov.ua

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przeprowadziła bezprecedensową operację specjalną. Polegała na udokumentowaniu i rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej stworzonej przez obywateli Rosji w Ukrainie.

Efektem działań funkcjonariuszy była likwidacja nielegalnego kasyna internetowego, które służyło do finansowania kraju Putina. SBU mówi o ok. 3 mld hrywien przelanych do Rosji w postaci kryptowalut – czytamy w komunikacie.

Grupa miała strukturę hierarchiczną. Na jej czele stali Rosjanie, a obywatele Ukrainy byli odpowiedzialni za np. znalezienie biur i personelu, a także reklamę, sprzęt komputerowy i klientów. Dodatkowo do ich zadań należało monitorowanie płatności i tworzenie infrastruktury do obsługi internetowych gier hazardowych.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze

    Czytaj także