Reklama

Armia i Służby

Żandarmeria zatrzymała 39-latka podejrzanego o poważne cyberprzestępstwa. Działał na szkodę żołnierzy

Autor. Żandarmeria Wojskowa (@Zandarmeria)/Twitter

39-latek został zatrzymany przez Żandanermię Wojskową na gorącym uczynku. Mężczyzna jest podejrzewany o poważne cyberprzestępstwa, w tym na szkodę żołnierzy. Chodzi o m.in. gromadzenie treści o charakterze pedofilskim.

Reklama

Do zatrzymania doszło 19 stycznia br. na terenie województwa mazowieckiego. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika Komendanta Głównego ŻW ppłk Artur Karpienko, aresztowany jest podejrzany o "szereg poważnych przestępstw popełnionych w cyberprzestrzeni, w tym na szkodę żołnierzy".

Reklama

Z ustaleń ŻW wynika, że 39-letni mężczyzna odpowiada za wymuszenia, groźby, wyłudzenia, a także licznych innych czynów zabronionych, w tym gromadzenia materiałów pedofilskich. Podczas swojej działalności posługiwał się skradzioną lub zamaskowaną tożsamością. Proceder trwał od lat i generował szkody dla wielu osób.

"W toku prowadzonych czynności Żandarmi zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa zabezpieczając w jego mieszkaniu elektroniczne nośniki danych oraz sprzęt komputerowy, na którym ujawniono znaczne ilości materiałów pornograficznych z udziałem małoletnich oraz dowody stosowanych szantaży i wymuszeń" - wskazuje rzecznik ppłk Artur Karpienko.

Reklama

Jak poinformował, śledztwo w sprawie prowadzone jest przez Żandarmerię Wojskową. Nadzoruje je Prokuratura Rejonowa Dział ds. Wojskowych w Gdyni. 39-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama