WOT wesprze wojsko w cyberprzestrzeni. Powtórzy sukces Gwardii Narodowej? [WIDEO]

6 listopada 2019, 13:27

"WOT uzupełnia działania Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Oni są force userem, my jesteśmy force providerem. Przygotowujemy, szkolimy nasze wojska, które będą użyte razem z Wojskami Obrony Cyberprzestrzeni" powiedział  ppłk Radosław Kosiak, szef cyberkomponentu w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej podczas konferencji CYBERSEC 2019.  Mówił również, co  przyciąga ludzi z branży IT do WOTu oraz inspiracjach Gwardią Narodową USA.

Inspiracją dla WOT była Gwardia Narodowa, gdzie udało się zgromadzić ludzi, którzy zarabiają w cywilu ogromne pieniądze, ale jednocześnie chcą swój potencjał spożytkować dla obrony ojczyzny. W związku z powyższym wpadliśmy na pomysł, żeby podobną formę służby zastosować u nas. Widzimy duże zainteresowanie wśród kandydatów, a część osób już przyjęliśmy.

Radosław Kosiak, szef cyberkomponentu w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej 
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
infor
czwartek, 7 listopada 2019, 11:43

Specjaliści od IT z państwowych spółek i administracji państwowej powinni być szkoleni z "klucza". Nie chodzi o to aby uczyć ich rzucać granatem ale "zaprząc" w system Cyberobrony, w którym mogli by działać z miejsca zamieszkania. Zagrożenia hybrydowe są ważniejsze niż rozkładanie/składanie Grota.

Saracen
czwartek, 7 listopada 2019, 10:20

WOT to, WOT tamto. XXI wiek, technologie stealth, drony, egzoszkielety. A u nas lekiem na wszystko lekka piechotą z karabinem w ręku, bez własnego transportu.

Olender
środa, 6 listopada 2019, 16:04

Pewnie zamówią counter strik-a do szkolenia ;)

Tweets CyberDefence24