Reklama

Armia i Służby

Ukraina. Zdefraudowano rządowe pieniądze

ukraina przestępcy defraudacja
Zdjęcie z czynności ukraińskiej policji.
Autor. ukraińska cyberpolicja/cyberpolice.gov.ua

Funkcjonariusze ukraińskiej cyberpolicji oraz SBU ujawnili proceder polegający na defraudacji rządowych środków. W jaki sposób?

Reklama

Szef prywatnej przychodni w Chmielnickim oraz jeden z jej pracowników wprowadzili do elektronicznego systemu nieprawdziwe informacje dotyczące świadczenia usług medycznych pacjentom. Wstępnie ustalono, że sprawa dotyczy 51 przypadków – podaje ukraińska cyberpolicja.

Reklama

Sprawcy otrzymali z budżetu państwa środki na wsparcie działalności. Jak się okazało, fikcyjnej działalności.

Czytaj też

Akcja policji

W ramach akcji funkcjonariusze przeprowadzili serię przeszukań i zajęli sprzęt komputerowy, telefony oraz dokumentację. Wszczęto postępowanie karne. Przestępcom grozi do 6 lat więzienia. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci aresztu domowego. 

Reklama

Funkcjonariusze podjęli działania na rzecz ustalenia pozostałych osób biorących udział w procederze oraz kwoty, o jaką mogły się wzbogacić dzięki procederowi.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Komentarze (1)

  1. Adam S.

    W Polsce wyłudzanie pieniędzy za usługi medyczne i leki - to norma, nie korupcja. W Polsce korupcja ma postać bilionowych wypłat "14 emerytury" dla dla setek tysięcy starszych ludzi w zamian za głosy wyborcze.

Reklama