Reklama

Armia i Służby

Ukraina stworzyła stronę dla rosyjskich i białoruskich żołnierzy

Autor. СБ України (@ServiceSsu)/Twitter

Ukraińska cyberpolicja wraz z wolontariuszami stworzyła stronę internetową dla żołnierzy wroga, którzy nie chcą walczyć w trwającej wojnie. Znajdują się na niej m.in. instrukcje, co należy zrobić, aby odmówić udziału w tej krwawej konfrontacji. 

Reklama

Państwowa Służba Łączności Specjalnej i Ochrony Informacji Ukrainy przekazała, że witryna defenseua(.)com jest skierowana przede wszystkim do wojskowych Rosji i Białorusi. Znajdują się na niej kontakty do organizacji rządowych oraz szczegółowe instrukcje, jak odmówić udziału w trwającej wojnie

Reklama

Jak deklarują władze w Kijowie, każda z osób, która zgłosi się w ten sposób będzie traktowana zgodnie z postanowieniami Konwencji Genewskiej dotyczącej jeńców wojennych. 

Czytaj też

I wiele więcej

Reklama

Ponadto, witryna zawiera linki do zbiórek na rzecz sił zbrojnych Ukrainy, za pomocą których każdy może przekazać darowiznę i wesprzeć tamtejszą armię w walce z agresorem. 

Strona internetowa służy także do weryfikacji informacji. Jednym z jej celów jest przeciwdziałanie fake newsom, dlatego też znajdują się tam linki do oficjalnych komunikatów. 

Co więcej, poza walką z dezinformacją, witryna ma pomóc Ukraińcom w dbaniu o cyberbezpieczeństwo. Stworzono specjalną sekcję „Twoje cyberbezpieczeństwo”, gdzie zamieszczono podstawowe wskazówki dotyczące cyberhigieny.

Strona jest dostępna w czterech językach: ukraińskim, rosyjskim, białoruskim i angielskim.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze