Reklama

Armia i Służby

Ukraina. Fałszerze dokumentów zdemaskowani

ukraina cyberpolicja lewe dokumenty
Zdjęcie z czynności ukraińskiej policji.
Autor. Ukraińska cyberpolicja/cyberpolice.gov.ua

Ukraińska policja wykryła nielegalną działalność jednego z notariuszy i jego wspólniczki, polegającą na czerpaniu zysków z fałszowania dokumentów. Ustalono, że do procederu doszło w rejonie peczerskim (Kijów). 

Reklama

Jak ujawnia policja, mężczyzna, posiadający obywatelstwo innego kraju, opuścił Ukrainę, lecz nie przeszkodziło mu to w prowadzeniu zakazanej działalności. Namówił asystentkę do wykonywania czynności w jego imieniu. 

Reklama

Czytaj też

Reklama

Fałszowanie dokumentów

„Kobieta używała jego służbowego komputera, formularzy notarialnych, pieczęci i posługiwała się elektronicznym podpisem, fałszując dokumenty dla klientów” – wskazuje lokalna cyberpolicja.

Sprawca dokonał również „nieuprawnionej ingerencji” w systemy, w tym rejestr pełnomocnictw, w efekcie czego doszło do wycieku informacji

Czytaj też

Do 15 lat więzienia

W trakcie przeszukania biura oskarżonego funkcjonariusze zabezpieczyli znajdujące się tam dokumenty, puste formularze z przygotowanymi podpisami i pieczęciami, projekty protokołów, teczki z aktami notarialnymi itd. 

Osobom zamieszanym w proceder grozi do 15 lat więzienia oraz pozbawienie praw do wykonywania zawodu.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama