Reklama

Armia i Służby

Pozycje ukraińskich wojsk. Mieszkanka Odessy pomagała Rosjanom

ukraina wojsko
Autor. Aris Messinis/Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/Twitter

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała kobietę, która utworzyła specjalny kanał na Telegramie w celu zbierania za jego pomocą danych na temat pozycji ukraińskich wojsk. Po co? Aby informacje przekazać Rosjanom. 

Reklama

Mieszkanka Odessy potajemnie zbierała informacje o rozmieszczeniu i ruchach ukraińskiego wojska w regionie – wskazuje SBU. W tym celu stworzyła specjalny kanał na Telegramie, w którym nawoływała użytkowników do rejestrowania pozycji sił Zełenskiego oraz np. robienia screenów z oznaczeniem ich lokalizacji na mapie. 

Reklama
SBU Odessa
Materiał dowodowy ws. zatrzymanej przez SBU mieszkanki Odessy.
Autor. SBU
Reklama

Kobieta apelowała o przesyłanie tego typu informacji w wiadomościach prywatnych, z myślą o przekazaniu ich Rosjanom. 

Czytaj też

Przeszukanie i areszt

SBU systematycznie dokumentowało wrogą działalność mieszkanki Odessy i dokonało zatrzymania. W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli telefony komórkowe i sprzęt komputerowy z dowodami. 

SBU mieszkanka Odessy.
Zatrzymana przez SBU mieszkanka Odessy.
Autor. SBU

Kobieta trafiła do aresztu. Obecnie trwa śledztwo w celu ustalenia wszystkich okoliczności.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze (2)

  1. Był czas_3 dekady

    Jeżeli zginą choćby jeden żołnierz/cywil to powinien się nią zająć pluton egzekucyjny. To tak, by inni nie odważyli się naśladować wrogich działań.

  2. Chinol

    Pewnie by pomagalo duzo wiecej Rosji , Ale sie boja. Pamietacie w Odessie podpalnie zywcem ok 50 Rosjan w Domu Zwiazkow Zawodowych ? Raport Amnesty International o torturach dla premiera Ukrainy przedsawiny w Kijowie. Albo teraz wybuchy pod samochdami burmistrzow, naukczycieli, lekarzy i policjantow na teraznach Dobnasu. Gdyby nie strach - pomagalo by napewno wiecej.

Reklama