Reklama

Armia i Służby

Pentagon wyda komiks o wojnie informacyjnej. „Ma pobudzić wyobraźnię dowódców”

Autor. U.S. Army (@USArmy)/Twitter

Z reguły Departament Obrony USA poszukuje wykonawców, którzy mają pomóc w opracowaniu np. jakiegoś konkretnego rozwiązania militarnego lub usprawnić procesy w amerykańskiej armii. Tym razem jest nieco inaczej. Nowa oferta wystawiona przez Pentagon wzbudza ciekawość. O co chodzi?

Reklama

Departament poszukuje osoby lub podmiotu, który zaprojektuje komiksy na temat wojny informacyjnej oraz broni masowego rażenia (BMR). Dotyczy to „Science Fiction prototyping” (SFP), czyli koncepcji polegającej na wykorzystaniu materiałów (opowieści, komiksów, filmów itd.) z gatunku science-fiction w celu przedstawienia, wyjaśnienia oraz odkrywania nowych zastosowań futurystycznych technologii. 

Reklama

Oferta zawiera wymagania, jakie stawia Pentagon przed potencjalnym wykonawcą. Wskazano na m.in. biegłość w procesie SFP, doświadczenie (potwierdzone) w tym obszarze (m.in. tworzeniu ilustracji i animacji związanych z wojskiem, przemyśle itp; publikowaniu treści w mediach tradycyjnych i internetowych; zarządzaniu projektami), sprawność w zakresie długofalowego prognozowania strategicznego i modelowaniu przyszłości (np. znajomość metody Delphi). 

Czytaj też

Pobudzić wyobraźnię dowódców

Reklama

Departament Obrony USA wyjaśnia, że zależy mu na stworzeniu komiksu dotyczącego wojny informacyjnej, który będzie zawierał zilustrowaną – graficznie i językowo – historię, ukazującą operacje Sił Zbrojny USA w przyszłej infosferze. Fabuła ma obejmować takie wątki, jak cyfrowy nadzór i prywatność oraz zagrożenia wewnętrzne i ekstremizm.

Z założenia pozycja ta ma pobudzić wyobraźnię dowódców amerykańskiego wojska na temat przyszłych zagrożeń i operacji informacyjnych, a także poszerzyć ich wiedzę w zakresie futurologii

Oferta obejmuje również stworzenie dwóch komiksów poświęconych BMR. Ich głównym tematem mają być działania aliantów w przyszłym środowisku konfliktu i nie tylko. 

Czytaj też

Zainicjować dyskusje

Otrzymane „produkty” – zgodnie z deklaracjami Pentagonu – mają wykorzystywać aktualne doktryny Sił Zbrojnych USA i/lub NATO. Za pomocą komiksów Departament chce wywołać dyskusje na temat przyszłości, ryzyk, które mogą się pojawić oraz tego, jakie działania można podjąć już teraz, by być gotowym na nowe zagrożenia.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze (1)

  1. tuningrepliki

    Słowo pisane nie dociera do przeciętnego amerykańskiego żołnierza, brak umiejętności czytania ze zrozumienied, dlatego potrzeba prosta forma czyli komiks.

Reklama