Reklama

Armia i Służby

Nawołują do agresji i wojny. Ukraiński wywiad wojskowy ujawnia listę duchownych rosyjskiej cerkwi

Fot. kremlin.ru/Wikimedia Commons/CC3.0 / Defence of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

Ukraiński wywiad wojskowy opublikował listę duchownych rosyjskiego Kościoła prawosławnego, którzy wspierają wojnę przeciwko Ukrainie i są zaangażowani w operacje informacyjne Kremla.

Ukraiński wywiad wojskowy wskazuje, że przedstawiciele rosyjskiej cerwki pełnią rolę propagandystów Kremla. Na polecenie władz głoszą doktrynę „rosyjskiego pokoju", która nie jest zgodna z prawosławnym nauczaniem.

"Duchowni, podążając za rosyjską propagandą, usprawiedliwiają agresję, ludobójstwo narodu ukraińskiego i wzywają swoich wiernych do zasielnia rosyjskich sił zbrojnych" - czytamy w komunikacie ukraińskiego wywiadu.

Według Kijowa, przedstawiciele cerkwi otrzymali jasne instrukcje, aby zachęcić rodziców i bliskich młodych Rosjan do podpisania w ich imieniu kontraktów na służbę wojskową.

Czytaj też

Widząc zaangażowanie rosyjskiego Kościoła prawosławnego w wojnę, ukraiński wywiad wojskowy ujawnił listę członków cerkwi, współpracujących z propagandystami i jednostkami Kremla, odpowiedzialnymi za operacje informacyjno-psychologiczne.

Znajduje się na niej m.in. Patriarcha Moskwy i całej Rusi - Gundiajew Władimir Michajłowicz.

Fragment listy poniżej. Pełny wykaz jest dostępny na oficjalnej stronie ukraińskiego wywiadu wojskowego (gur.gov(.)ua).

Fragment listy osób ujawnionej przez ukraiński wywiad wojskowy.
Fot. Wywiad wojskowy Ukrainy/gur.gov.ua

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze