Reklama

Armia i Służby

NATO. Ukraina: SBU zacieśnia współpracę z sojuszem

ukraina wojna
Autor. @ServiceSsu/Defense of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

Przedstawiciele Ukrainy, w tym służb, podzielili się swoimi wojennymi doświadczeniami i wiedzą z NATO, w trakcie wizyty w kwaterze głównej sojuszu. Przedstawiono też nowe propozycje wzmocnienia wzajemnej współpracy. 

Reklama

W kwaterze głównej NATO odbyło się (6-7 lipca br.) spotkanie z udziałem przedstawicieli sojuszu oraz Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i innych podmiotów odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo tego kraju, w tym cyberpolicji.

Reklama

Wydarzenie stanowiło element projektu współpracy w ramach Pakietu Kompleksowej Pomocy NATO-Ukraina. W trakcie wizyty delegaci naszego wschodniego sąsiada odwiedzili również Dowództwo Operacyjne sojuszu oraz Agencję Łączności i Informacji – podaje SBU. 

ukraina nato
Spotkanie w kwaterze głównej NATO.
Autor. SBU/ssu.gov.ua

Ukraińcy podzielili się z partnerami swoimi doświadczeniami oraz wiedzą na temat działania systemu cyberbezpieczeństwa tego kraju, który nastawiony jest na liczne wrogie operacje, wynikające z rosyjskiej inwazji. Przedstawili także propozycje wzmocnienia współpracy na linii Ukraina-NATO w obszarze cyber. 

Reklama

Czytaj też

Szczyt NATO w Wilnie

Przypomnijmy, że kwestia Ukrainy będzie jednym z kluczowych tematów podczas szczytu sojuszu w Wilnie. W dniach 11-12 lipca br. oczy świata zostaną skierowane na stolicę Litwy, gdzie przybędą przywódcy krajów NATO, aby pochylić się nad najważniejszymi zagadnieniami z perspektywy wspólnoty oraz bezpieczeństwa i stabilności świata.

Inwazja Rosji na Ukrainę jest „najpoważniejszym zagrożeniem dla bezpieczeństwa euroatlantyckiego od dziesięcioleci" – ocenia sojusz. Jak informowaliśmy, w czasach wojny na wschodzie Europy istotną rolę odgrywa odstraszanie.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama