Reklama

Armia i Służby

Najnowocześniejsze urządzenia szyfrujące dla U.S. Army. „Największa zmiana od 20 lat”

Fot. The U.S. Army/Flickr/CC BY 2.0
Fot. The U.S. Army/Flickr/CC BY 2.0

Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych będą dysponowały najnowocześniejszymi urządzeniami szyfrującymi, które mają zabezpieczyć wojskowe sieci przed cyberzagrożeniami i działaniami wroga, prowadzonymi w ramach wojny elektronicznej.

Sierra Nevada Corp. i General Dynamics Mission opracują, zbudują i będą odpowiedzialne za utrzymanie narzędzia kryptograficznego Next Generation Load Device-Medium (NGLD-M), które będzie służyło do zabezpieczania sieci amerykańskiego wojska przed cyberzagrożeniami i działaniami przeciwników w ramach wojny elektronicznej. Wartość 10-letniego kontraktu wynosi 774,2 mln dolarów – informują lokalne media.

Najsilniejsze klucze kryptograficzne

Najnowsze rozwiązanie zastąpi starsze urządzenia Simple Key Loader i pozwoli osobom odpowiedzialnym za zarządzanie wojskowymi sieciami na rekonfigurację sprzętu kryptograficznego, zdalne pobieranie oprogramowania i poprawę świadomości na temat środowiska operacyjnego.

„NGLD-M pozwoli na dostarczenie najsilniejszych kluczy kryptograficznych tworzonych przez NSA do taktycznych, strategicznych i korporacyjnych systemów” – podkreślił na łamach C4isrnet Paul Mehney, dyrektor ds. komunikacji w Program Executive Office for Command, Control, Communications-Tactical.

Sprzęt nie tylko dla U.S. Army

Sierra Nevada Corp. i General Dynamics Mission Systems otrzymają 74 mln dolarów na rozwój oraz początkową produkcję nowoczesnych narzędzi dla amerykańskiego wojska. Jednak produkcja na pełną skalę rozpocznie się w 2025 roku i wówczas ma powstać 265 000 urządzeń kryptograficznych. Będą one dostępne dla służb USA, rządu federalnego oraz zagranicznych partnerów wojskowych.

W opinii specjalistów ds. bezpieczeństwa komunikacji NGLD-M należy uznać za największą zmianę w dostarczaniu kluczy kryptograficznych dla armii od dwudziestu lat.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama