Reklama

Armia i Służby

MON Ukrainy dostanie nowe oprogramowanie od niemieckiej firmy

wojna Ukraina
Autor. Костянтин і Влада Ліберови/Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/Twitter

Szczyt w Davos to nie tylko platforma do dyskusji nad palącymi świat problemami i wyzwaniami, ale także miejsce podejmowania realnej współpracy i konketnych decyzji. Przekonała się o tym Ukraina, która zyska m.in. nowe oprogramowanie dla resortu obrony.

Reklama

Mychajło Fedorow, wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy, publicznie przekazał na swoich social mediach, że tamtejszy MON otrzyma pakiet oprogramowania od niemieckiej firmy SAP. To przedsiębiorstwo informatyczne, które powstało w 1972 roku. Swoją siedzibę ma w Walldorf (Badenia).

Reklama
Nasze rozwiązania wykorzystujące uczenie maszynowe, Internet rzeczy i zaawansowane technologie analityczne pomagają przekształcić firmy w inteligentne przedsiębiorstwa.
SAP
Reklama

Czytaj też

Łatwiejsza komunikacja wojska

Przedstawiciel rządu w Kijowie wskazał, że dostarczone oprogramowanie pozwoli na „innowacyjne i systematyczne zarządzanie”, co pozwoli wojsku prowadzić „szybszą i mądrzejszą” walkę. Podkreślił, że rozwiązanie niemieckiej firmy stanowić będzie kolejny element transformacji cyfrowej ukraińskiej armii, która ma stać się jeszcze bardziej „technologiczna”.

Do podpisania umowy na darmową dostawę oprogramowania SAP podpisano w wyniku szczytu w Davos.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze