Reklama

Armia i Służby

Marines są szykowani do wojen przyszłości

Marines
Autor. Marines/Flickr/CC BY-NC 2.0

Amerykańscy Marines będą szkoleni w nowoczesnym środowisku, łączącym wirtualny świat z rzeczywistym. Takie rozwiązanie - według jego pomsyłodawców - ma sprawić, że staną się jeszcze lepiej przygotowani do służby.

Reklama

Korpus Piechoty Morskiej USA opracował plan „Force Design 2030”, który przedstawiono jako drogę prowadzącą na przyszłe pole walki, rozgrywającej się w wielu domenach jednocześnie.

Reklama

W ramach inicjatywy stworzono dokument „Training and Education 2030” przedstawiający zmiany mające lepiej przygotować Marines do działania w innowacyjnym środowisku operacyjnym – podaje Defense One.

Czytaj też

„Kamień węgielny”

Podczas konferencji prasowej w Pentagonie gen. broni Kevin Iiams, stojący na czele Dowództwa ds. Szkolenia i Edukacji Korpusu Piechoty Morskiej, podkreślił, że kluczowym celem jest ukształtowanie Marines w taki sposób, aby m.in. byli w stanie samodzielnie rozwiązywać problemy i podejmować decyzje w złożonym środowisku przyszłego pola walki.

Reklama

Amerykanie chcą to osiągnąć poprzez wdrożenie projektu „Tripoli” – informuje Defense One. Z założenia ma zagwarantować „rzeczywiste i wirtualne środowisko szkoleniowe” na wszystkich poziomach żołnierzy piechoty morskiej.

Pentagon ocenia, że to „kamień węgielny” w odniesieniu do możliwości budowania gotowości bojowej „w krytycznym momencie transformacji”.

W praktyce żołnierze będą mogli brać udział w szkoleniach (np. operacji logistycznych, prowadzenia ognia) z różnych lokalizacji – nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale innych państw, gdzie stacjonują. Choć pozostając w odmiennych miejscach, przeniosą się do wspólnego środowiska dzięki m.in. technologii gogli VR.

Czytaj też

Mniej wysiłku

Jak wskazuje Defense One, projekt „Tripoli" pozwoli dowódcom jednostek planować i przeprowadzać grupowe szkolenia, niezależnie od lokalizacji żołnierzy. A to wszystko przy znacznie mniejszych kosztach i wysiłku.

Zgodnie z dokumentacją, projekt ma zostać „w pełni wykorzystany” do 1 września 2024 r. Koszty związane z inicjatywą zostaną podane w marcu br.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze