Reklama

Armia i Służby

Konta brytyjskiej armii zhakowane na YouTube i Twitterze

Zdjęcie poglądowe, Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii
Zdjęcie poglądowe, Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii
Autor. DefenceHQ/ Twitter.com

Do zhakowania kont brytyjskiej armii doszło na YouTube i Twitterze, gdzie opublikowano m.in. filmy o kryptowalutach, które wykorzystują wizerunek Elona Muska. Wojsko ma prowadzić dochodzenie w tej sprawie.

Reklama

Na kanale brytyjskiej armii doszło też do publikacji postów związanych z NFT (niewymienialne cyfrowe tokeny – red.). Wojskowi potwierdzili naruszenie bezpieczeństwa kont i jednocześnie zapewnili, że „traktują bezpieczeństwo informacji bardzo poważnie” i rozwiązują problem. Oba konta miały zostać już przywrócone do działania w niedzielę wieczorem.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Trwa dochodzenie

Brytyjska armia wydała oświadczenie na Twitterze: „Przepraszamy za tymczasową przerwę w dostępie do naszego kanału. Przeprowadzimy pełne dochodzenie i wyciągniemy wnioski z tego incydentu. Dziękujemy za śledzenie nas, normalne usługi zostaną teraz wznowione”.

Dochodzenie w tej sprawie trwa, co potwierdził rzecznik armii mówiąc BBC : „dochodzenie jest w toku, więc niewłaściwe byłoby dalsze komentowanie”. Do tej pory nie namierzono sprawcy po zhakowaniu kont.

To nie pierwszy raz, kiedy istotne dla społeczeństwa konta zostały przejęte. W lipcu 2020 roku w USA doszło do przejęcia przez hakerów siatki kont, które należały m.in. do Baracka Obamy, Joe Bidena czy Billa Gatesa.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama