Reklama

Armia i Służby

Europol zacieśnia współpracę w walce z fraudami

Fot. mohamed_hassan/Pixabay
Fot. mohamed_hassan/Pixabay

Europejskie Centrum Ds. Cyberprzestępczości (EC3) w Europolu podpisało list  intencyjny z European  Merchant Risk Council, niezależną organizacją non profit. Celem współpracy jest walka z ciągle rosnącym fraudem, który staję się coraz większym problemem dla elektronicznego handlu. Dokument został podpisany przez Una Dillon ze strony MRC Europe i szefa EC3 Stevena Wilson w siedzibie Europolu w Hadze.

MRC Europe jest bliskim partnerem EC3 w operacjach wymierzonych przeciwko fraudom w handlu elektronicznym oraz zorganizowanym grupom przestępczym.  Wraz z Europolem pomagają zarówno władzą krajowym, jak i również sieci MRC’network składającej się z 535 sprzedających.

Steven Wilson komentując podpisanie porozumienia podkreślił, że partnerzy tacy jak Merchant Risk Council oferują świetną platformę ułatwiająca współpracę z firmami sektora prywatnego w walce z zorganizowaną przestępczością. Wilson określił nowe porozumienie jako kolejny krok do zwiększenia bezpieczeństwa obywateli Unii Europejskiej.

Una Dillon powiedziała, że podpisanie porozumienia jest przykładem zacieśniania relacji między MRC Europe a Europolem. W ciągu ostatnich dziesięciu lat, fraudy w handlu elektronicznym stały się coraz bardziej zaawansowane – podkreśliła Dillon. Współpraca z Europolem ma ogromne znaczenie i przynosi korzyści zarówno sektorowi prywatnemu jak i publicznego. Dzięki niej udało się znacznie zmniejszyć zagrożenia ze strony przestępczości.

Reklama

Komentarze

    Reklama