Armia i Służby
ECSC zawarło porozumienie z Palo Alto Networks
Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa zawarło wczoraj porozumienie z amerykańską firmą Palo Alto Networks, będącą jednym ze światowych liderów w obszarze cyberbezpieczeństwa.
Porozumienie obejmuje szeroki wachlarz współpracy w zakresie innowacyjnych rozwiązań i projektów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz budowania partnerstwa z podmiotami Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa, w tym przede wszystkim szkoleń i edukacji żołnierzy oraz pracowników resortu obrony narodowej. To pierwszy w Europie projekt współpracy pomiędzy ECSC, czyli specjalistyczną jednostką szkoleniowo - treningową funkcjonującą w strukturach SZ RP, a firmą Palo Alto Networks.
"Cieszy nas współpracą z Palo Alto. Misją ECSC jest rozwój zdolności Sił Zbrojnych do działań w cyberprzestrzeni poprzez doskonalenie zawodowe żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej z wykorzystaniem szerokiego spektrum szkoleń specjalistycznych opartych nie tylko na wiedzy i doświadczeniu własnych wykwalifikowanych trenerów, ale też rozwiązaniach i współpracy z firmami o ugruntowanej pozycji na rynku w zakresie bezpieczeństwa" – mówi Paweł Dziuba dyrektor ECSC.
W ramach projektu firma zapewni uczestnikom kursów w ECSC szeroki dostęp do sprzętu i oprogramowania laboratoryjnego. Firma zaangażowała do projektu swoich certyfikowanych trenerów i architektów IT Palo Alto zarówno z Polski, jak i zagranicy. Uczestnicy będą mieli dostęp nie tylko do unikalnej wiedzy, ale także do platform on-line, materiałów szkoleniowych i edukacyjnych, a na zakończenie szkoleń otrzymają oficjalne certyfikaty ich ukończenia akceptowane w kraju i za granicą.
"Wartością dodaną tego rodzaju współpracy, oprócz transferu bardzo wysokiej jakości wiedzy technicznej, jest praktyczne nauczanie samodzielnego myślenia i rozwiązywania problemów, poprzez poznanie rodzajów ataków, technik działania, tworzeniu scenariuszy obrony, administrowania i zarządzania platformą cybersecurity, a także praktycznej wiedzy na temat symulowanych incydentów podczas warsztatów praktycznych UDT (z ang. Ultimate Test Drive) oraz ćwiczeń z ochrony prawdziwych aplikacji w modelu CTF (z ang. Capture the flag)" - mówi Grzegorz Latosiński, dyrektor zarządzający sektorem publicznym w polskim oddziale Palo Alto Networks.
Korzyści dla stron porozumienia są obustronne. Obecnie specjaliści cybersecurity są poszukiwani na całym świecie. To bardzo wąska i specjalistyczna dziedzina wiedzy, wykorzystywana w szczególności przez instytucje rządowe, Siły Zbrojne, a także korporacje i każdej wielkości organizacje.
Informacja prasowa ECSC