Reklama

Biznes i Finanse

ARiMR i Microsoft zbudują aplikacje mobilne

Microsoft, fot. Pixabay CC0 Public Domain
Microsoft, fot. Pixabay CC0 Public Domain

ARiMR (Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) stworzy wraz z Microsoftem aplikację mobilną używaną w codziennej pracy instytucji. Wraz z podpisaniem stosownego porozumienia zdecydowano również o powołaniu Centrum Kompetencyjnego, dzięki któremu ARiMR uzyska dostęp do najnowszych informacji na temat cyberbezpieczeństwa.

Centrum Kompetencyjne będzie ośrodkiem, dzięki któremu ARiMR uzyska niezbędną wiedzę na temat mechanizmów bezpieczeństwa w infrastrukturze IT. Centrum będzie pełniło rolę węzła, z którego Agencja będzie mogła czerpać informacje na temat nowych rozwiązań technologicznych. 

W ramach współpracy strony planują utworzyć laboratorium testujące technologie, które umożliwi pracownikom ARiMR dostęp do wiedzy w tym zakresie.

– Nasi programiści będą mieli okazję rozwijać swoje kompetencje w obszarze najnowszych technologii. Ponieważ stawiamy na własne zasoby w produkcji oprogramowania i pragniemy czerpać z najlepszych światowych praktyk, potrzebujemy partnera, który może zapewnić szeroką wiedzę ekspercką w tym obszarze oraz zapewnić możliwość realnego wypróbowania najnowszych rozwiązań. Obecnie powstaje wiele innowacyjnych projektów w sektorze rolniczym i w zakresie kompetencji agencji zamierzamy również takie budować – podkreśla Daniel Obajtek, Prezes ARiMR.

Czytaj też: LinkedIn zbanowany w Rosji. Inne firmy także do odstrzału?

Współpraca pomiędzy ARiMR i Microsoft ma zapewnić dostęp do szkoleń, konsultacji, programów pilotażowych oraz oprogramowania. W takich obszarach jak wykorzystanie mechanizmów bezpieczeństwa, zarządzanie tożsamością użytkowników, budowanie rozwiązań chmury hybrydowej czy monitorowanie środowiska IT. Dodatkowo współpraca obejmie stosowanie bezpiecznych technologii mobilnych, a także tworzenia baz wiedzy w oparciu o analizę wielkich zbiorów danych (big data).

Badania zrealizowane przez Microsoft w 2016 roku pokazują, że niemal połowa osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w dużych organizacjach wymienia brak odpowiednich zabezpieczeń urządzeń mobilnych wśród głównych czynników osłabiających odporność na zagrożenia. 43 proc. firm uczestniczących w badaniu ma wdrożone scentralizowane rozwiązanie do zarządzania bezpieczeństwem urządzeń mobilnych, a 25 proc. planuje je zastosować.

 

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama