Reklama

Strona główna

Uwaga na fałszywe maile od Multimedia Polska

Fot. Pixabay,
Fot. Pixabay,

Firma Multimedia Polska wydała oświadczenie w związku z licznymi sygnałami o otrzymywaniu fałszywych faktur. Firma informuje, że nie wysyła faktur drogą mailową, a jedynie listownie bądź są one dostępne dla klientów po zalogowaniu w serwisie eBOK Multimedia Polska.

Jak informuje w swoim komunikacie Multimedia Polska, do rozsyłanych przez cyberprzestępców maili dołączone jest zabezpieczone hasłem archiwum zawierające plik z rozszerzeniem .js. Spółka przestrzega, że załączony plik może zawierać złośliwe oprogramowanie, które uaktywnia się w momencie jego otworzenia.

Innym charakterystycznym elementem fałszywych maili jest fakt, że wysyłane są one z adresu: [email protected], zaś w temacie tych wiadomości znajduje się treść „Nowa wiadomosc dostepna w eBOK Multimedia Polska”.

Czytaj też: LOTTO ostrzega przed oszustami na Facebooku

Pamiętajmy, że jedną z cech fałszywego komunikatu e-mail odróżniające go od oryginalnej wiadomości wysyłanej przez Multimedia Polska jest: brak polskich liter w temacie oraz treści wiadomości. Załączniki jakie dodaje Multimedia Polska opatrzone są zawsze podpisem cyfrowym, tzw. podpisem kwalifikowanym, który jest odpowiednikiem podpisu własnoręcznego. Ponadto Multimedia Polska informuje, że nie przesyła plików typu .js czy .exe.

Reklama

Komentarze

    Reklama